Σκέφτομαι την ευθανασία

Συζήτηση με θέμα Σκέφτομαι την ευθανασία, που ξεκίνησε από n-i-k-o-s, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 16 Ιουλ 2009.

1. n-i-k-o-s

n-i-k-o-s PB New Member

πρην 15 μερες η καναρα μου ευγαλε σπυρια στα ματια ξεκηνησα την θεραπεια οπως σας ειχα γραψει εδωσα chlor-tetracyclin για 14 μερες καθε μερα εβαζα garamat κολιριο για 7 μερες αφου δεν ειδα αποτελεσμα το αλαξα και εβαζα tobrax gia tobrax για της υπολιπες μερες ενας νεοσος της που ειχε το ιδιο θεραπευτικε η καναρα οχι τα αποτελεσματα μετα απο 14 μερες ειναι εχει εξεπλοθη και στα δυο ματια με αποτελεσμα να τυφλοθη παει εστικτοδος στης ταειστρες και στην ποτηστρα γιαυτο κειταω να μην τα αλαξω θεση και ειναι μονιμος στον πατο του κλουβιου παω διπλα της και ουτε που καταλαβενη τιποτα πλειρης ακινισια πηρα την δυσκολη αποφαση να της κανω ευθανασια αλα δεν βρησκω το κουραγιο ειναι το πρωτο μου καναρινι και το αγαπαω πολη ξερω οτι δεν υπαρχει ελπιδα να γεινη καλα εκανα οτι μπορουσα το παλεψα ως το τελος θελω να ευχαριστησω δημοσεια τον κυριο μακη που εδειξε ενδιαφερον και με βοηθεισε οσο μπορουσε θα ερθει ενας φιλος μου να κανει την ευθανασια γιατη εγω δεν μπορω τον τροπο ασ τον βρη αυτος ευχομε να μη σημβη σε κανενα σας

Μοιραστείτε

Φόρτωση...