Σημερα γεννηθηκε το πρωτο αυγο, να σταματησω το αυγο;

Συζήτηση με θέμα Σημερα γεννηθηκε το πρωτο αυγο, να σταματησω το αυγο;, που ξεκίνησε από HRAKLIS13, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 20 Απρ 2009.

1. HRAKLIS13

HRAKLIS13 PB New Member

:D καλησπερα σημερα το ζευγαρι μου εκανε το 1 αυγο νομιζω οτι θα κανει και αλλα και θελω να πιστευω οτι αυτη τη φορα θα εχουνε σπορο μέσα . αύριο θα πάρω και πλάστηκα αυγά να τα αλλάξω μέσα τώρα πρέπει να σταματήσω να τους βάζω αυγό και τι άλλο πρέπει να τους βάζω τώρα πείτε μου σας παρακαλώ :)

2. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 14 Ιουλ 2016
  3. sainer

sainer PB New Member

οταν κανει ολα τα αυγα της ,τοτε θα το σταματησεις.

4. Δημητρης_Α

Δημητρης_Α PB New Member

μολις κανει τα αυγα της σταματας το αυγο..καλυτερα μολις κανει το πρωτο αυγο

5. HRAKLIS13

HRAKLIS13 PB New Member

ευχαριστώ πάρα πολύ για της απαντήσεις σας θα δούμε αύριο αν κάνει και άλλο αυγο

6. HRAKLIS13

HRAKLIS13 PB New Member

καλημερα σημερα εκανε και αλλο αυγο αλλα οχι στη φωλια κατω και ητανε σπασμενο δυστηχως και μαλλον ειχε σπορο αυτο γιατι ειδα ενα ασπρο σημαδι μεσα στον κροκο το απογευμα θα ανεβασω φωτο να δειτε

7. Δημητρης_Α

Δημητρης_Α PB New Member

ωχ κριιμα..γιατι ομως κατω???

8. leon

leon PB New Member

:DΜπράβο ηρακλή πολύ καλα τα νεα αρχικά μετά ομως κατι δεν πηγε καλα συνεχισε αφου έγινε η αρχή είσαι σιγουρα σε καλό δρόμο.

9. sainer

sainer PB New Member

περιεργο που σου το εκανε κατω.μηπως το παρεσυρε με τα ποδια της?στη φωλια μπαινει?

10. HRAKLIS13

HRAKLIS13 PB New Member

καλησπερα και παλη σημερα η καναρα δεν εκανα αλλο αυγο και απο τη βλεπω χαλαει και τη φωλια βγαζει και πεταει το νημ κατω τι πρεπει να κανω μεσα στη φωλια εχει ενα αυγο

11. Δημητρης_Α

Δημητρης_Α PB New Member

μπορει ναναι ασπορα και την χαλαει για να ξαναφτιαξει την επομενη

12. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Ηρακλη την χαλασε τελειως η απλα πεταξε μερικο νημα κατω?
    Καθεται στην φωλια?
    Τα εχεις σε ησυχο μερος με επαρκη φωτισμο και χωρις ρευματα?
    Και τα δικα μου οταν ειχαν αυγα,πεταξαν μερικα νηματα κατω και ειχα δει τον αρσενικο να παιρνει το νημα απο την φωλια και κατι το εκανε που δεν εκατσα να δω για να μην τον ταραζω!Απο αυτη την συμπεριφορα εχω πουλακι...
    Δεν μου φαινεται κατι ανησυχητικο,αλλα αν θες απαντησε στις ερωτησεις για να υπαρχει μια γενικοτερη εικονα;))

13. HRAKLIS13

HRAKLIS13 PB New Member

Νικη οχι δεν τη χαλασε ολη τη φωλια απλα πετακσε λιγο νημα κατω τα εχω εξω στο μπαλκονι δεν εχει καθολου ρευμα εκει που τα εχω

14. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Ολα καλα μου φαινεται τοτε

15. dikatgreece

dikatgreece PB New Member

Ηρακλή αν έχεις και άλλο ζευγάρι που έχει αυγά και που μπορείς να βάλεις το 1 αυγό κάντο. Έτσι θα δώσεις την ευκαιρία στην κανάρα να πάει για 2η γέννα με καλύτερα αποτελέσματα.

16. HRAKLIS13

HRAKLIS13 PB New Member

οχι δεν εχω αλλο ζευγαρι σκεφτομαι να παρω ακομα ενα ζευγαρι βρηκα πολι φθηνα καναρια για νεουδια

17. HRAKLIS13

HRAKLIS13 PB New Member

καλησπερα παιδια σημερα ειχαμε παλη τα ιδια εκανα αυγο και το βρηκα παλι κατω σπασμενο τι να κανω ρε παιδια

18. Δημητρης_Α

Δημητρης_Α PB New Member

ο ρε φιλε..μηπως ταριξε καταλαθος η θηλυκια η ο αρσενικος??

19. HRAKLIS13

HRAKLIS13 PB New Member

τι να σου πω ρε φιλε και αυτο που ειναι μεσα στη φωλια γιατη δεν το εχουνε ριξει για πεσ μου τωρα

20. Δημητρης_Α

Δημητρης_Α PB New Member

ααα πεστο αν ταχεις δει να βατευονται αυτο εχει νεοσο μεσα..πιστευω οτι εχω δικιο γιατι μου ετυχε το ιδιο εκανε 3 αυγα και στη 2η μερα πεταξε τα 2 και τωρα χαιρομαι το μικρουλι.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...