Σημειο πωλησης περιστεριων

Συζήτηση με θέμα Σημειο πωλησης περιστεριων, που ξεκίνησε από sakaflias, στο Forum 'Περιστέρια' του PetBirds, 21 Ιαν 2009.

1. sakaflias

sakaflias PB New Member

Θελω να κανω δωρο στον πατερα μου για τα γενεθλια του ενα ζευγαρι περιστερια αλλα δεν ξερω που πουλανε...
    Ξερει κανεις κανα pet-shop που να πουλαει;
    Ενδιαφερομαι για περιστερια ομορφιας. Ειναι οχι λατρης αλλα τρελος με τα περιστερια... και σκεφτηκα να του μεγαλοσω το σμηνος... λοιπον εχει κανεις ιδεα; :confused:

2. lianna

lianna PB New Member

Κάτω στην Αθηνάς υπάρχουν μαγαζιά που πουλάνε περιστέρια. Απλά επειδή τα έχουν στιβαγμένα με άλλα ζώα θα πρέπει να πρέπει να είσαι προσεχτικός μήπως και έχουν αρρώστιες.

3. Mpikis

Mpikis PB New Member

Εκεί θα έλεγα κι εγώ αλλα δεν είναι και απο τα μαγαζιά που προσέχουν πολύ τα ζώα...τα βλεπουν κυρίως σαν εμπορεύματα!εκεί τα πουλάνε κίολας ζευγάρια και έχει μεγάλη ποικιλία...

4. sakaflias

sakaflias PB New Member

οκ θα το κοιταξω

5. sakaflias

sakaflias PB New Member

αλλα οταν λετε Αθήνα ...
    κατι πιο συγκεκριμενο???

6. Poephila

Poephila PB New Member

Σίγουρα ο πατέρας σου θα χαρεί πολύ με την κίνησή σου. Αν όμως έχει ήδη περιστέρια από κάποια ράτσα, μπορεί να τον δυσκολέψεις πηγαίνοντάς του ένα ζευγάρι διαφορετικής ράτσας... Πρόσεξέ το αυτό.
    Προσωπικά εγώ δε θα ήθελα να έχω την αγωνία μήπως ζευγαρώσουν οι δύο ράτσες μεταξύ τους...
    Και ακόμα και αν σου πει ο "περιστεροπώλης" ότι πρόκειται για διαπιστευμένο ζευγάρι, τις περισσότερες-αν όχι όλες- τις φορές απλά το κάνει για να του φυγουν ευκολότερα...
    Αυτά. Μακάρι να είχα κι εγώ τέτοια δώρα...:D

Θα τα λέμε...

7. lazaros

lazaros PB New Member

Νίκο μπορείς να πάρεις και την χρυσή ευκαιρία για να βρείς τα περιστέρια που θέλεις, να πας στο χώρο του εκτροφέα και να τα δεις από κοντά πριν τα πάρεις.

8. sakaflias

sakaflias PB New Member

ok eyxaristo...

9. Mpikis

Mpikis PB New Member

Νίκο δε σου είπαμε Αθήνα..αλλα στην οδό Αθηνάς!Αλλα το καλύτερο θα είναι να πάς σε κάποιον εκτροφέα...Καλή επιτυχία!

10. sakaflias

sakaflias PB New Member

καταλαβα τωρα φιλαρακι ...ευχαριστω

11. ΤΑΛΛΑΡΟΣ

ΤΑΛΛΑΡΟΣ PB New Member

νικο αν εισαι απο τρικαλα θα σου ελεγα να πας σε ενα μαγαζι που πουλαει και ειναι διπλα απο τον οαεδ στα τρικαλα στην οδο καλαμπακας

Μοιραστείτε

Φόρτωση...