Σε τι τιμες δινονται τα καρδερινοκαναρινα;

Συζήτηση με θέμα Σε τι τιμες δινονται τα καρδερινοκαναρινα;, που ξεκίνησε από harris70, στο Forum 'Γενικά για Ιθαγενή Πουλιά - Υβρίδια' του PetBirds, 30 Ιουλ 2008.

1. harris70

harris70 PB New Member

Γεια σας

Θα ηθελα να σας ρωτησω σε τι τιμες δινωντε τα καρδερινοκαναρινα,
    ειτε απο petshop , ειτε απο εκτρωφεα θελω να αγορασω ενα.

2. vaylane

vaylane PB New Member

Τιμές δεν ξέρω αλλά σίγουρα έχει να κάνει με το πόσο καλά κελαϊδαει και τι φωνές έχει πάρει.

Σε Pet Shop της γειτονιάς μου πάντως οι τιμές είναι απο 75 Euros +...

3. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Θα συμφωνήσω από 75 και πάνω, αλλά αυτά που έχω ακούσει εγώ τουλάχιστον από πετσοπς λένε πολύ καναρίνι. Οι φωνές της καρδερίνας δεν υπάρχουν γιατί στο μαγαζί το μόνο που ακούνε είναι καναρίνια. Να βρεις καρδερινοκάναρο με φωνές είναι αρκετά δύσκολο.

4. Lazaridis Giannis

Lazaridis Giannis PB New Member

Αν παρεις μικρο δηλ φετινο μπορει να βρεις και φθηνοτερα αλλα δεν εχει μαθει να κελαηδαει καλα αλλα και μεγαλο να παρεις τα πιο πολλα καναρινι κανουν αυτα που κανουν πολυ καρδερινα απο 100 και ανω

5. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Εγω που είχα ρωτήσει μου είχαν πει 120 :eek:. Βέβαια το πουλί ήταν φανταστικό. Οση ώρα ήμουν εκεί δεν είχε βάλει γλώσσα μέσα. Και κελαιδούσε τόσο δυνατά που σταμάταγε ο κόσμος και τον θαύμαζε. Ηταν το κάτι άλλο:)

6. larys

larys PB Member

Στην τιμή συμφωνό.Καλύτερα όμως να το πάρεις από εκτροφέα κατά την ταπεινή μου γνώμη.Να σου βγούνε και οι φωνές.:)

7. harris70

harris70 PB New Member

σας ευχαριστω ολους για τις πληρωφοριες και τις συμβουλες σας

Μοιραστείτε

Φόρτωση...