Πρόσφατα

Σε αναμονη

Thread starter #1
31 μαρτιου η καναρα μου εκανε το τελευταιο αυγο και ειμαι ολο ανυπομονησια απο μερα σε μερα να μου βγει το πρωτο φετινο μωρακι μου(σε συνολο αυτη ειναι η 3 γεννα που εχω πετυχει)εχω βαλει στο αλμπουμ μου φωτο να σασ δειξω το ζευγαρι μου(γιατι δεν ηξερα να τισ βαλω κατευθειαν εδω):(...οταν ολα πανε καλα και βγουν θα κατεβασω φωτο και με τα μικρα...και κατι τελευταιο δεν πρεπει να εχουμε μονο στο μυαλο μασ να βγαζουμε μωρα αλλα και το μετα.δηλαδη να εχουμε τον χρονο να τα περιποιουμαστε και να εχουμε και τον χωρο ωστε να ειναι πανω απο ολα υγειεσ και ευτηχισμενα...;)

Thread starter #12
ρε παιδια ανησυχω γιατι ακομα να μου σκασει αυγο και εχω στεναχωριθει πολυ...το μονο που με ανακουφιζει λιγο ειναι οτι η θυλικια δεν σηκωνετε καθολου και μου μενει μια μικρη ελπιδα...εσεισ τι λετε τσαμπα περιμενω;

Απ'οτι βλέπω το τελευταίο αυγό το έκανε 31 Μαρτίου. Έχουν περάσει 17 ημέρες. Μάλλον είναι άσπορα. Απο την ημέρα που αρχίζει η κανάρα να κλοσάει μετράμε 13-14 ημέρες.

lee

PB New Member
υπαρχει μια περιπτωση η εκκολαψη να ολοκληρωθη την 19 ημερα αλλα ειναι κατι που συμβενη πολυ σπανια δεν εχεις να χασεις και τιποτα ομως ειναι μονο 2 μερες ακομα

mgerom

Honored Member
υπαρχει μια περιπτωση η εκκολαψη να ολοκληρωθη την 19 ημερα αλλα ειναι κατι που συμβενη πολυ σπανια δεν εχεις να χασεις και τιποτα ομως ειναι μονο 2 μερες ακομα
Πώς και απο πού ? προκείπτει αυτή η γνώση Απόστολε ?

toni

PB New Member
@αποστολε@
και εγω το ακουω αυτο για πρωτη φορα.

@.καναρινι@
μαλον ασπορα θα ειναι, τα εχεις δει καθολου? :(
αλλιώς υπάρχει και και η αλλη περίπτωση,:(
δες εδω :https://petbirds.gr/articles/%CE%9D%CE%B5%CE%BA%CF%81%CE%AC-%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CF%85%CE%B3%CF%8C.66/ η εδω :Εμβρυϊκή Νέκρωση

τονι

Thread starter #18
παιδια τελικα εχτεσ μου εβγαλε ενα πουλακι και σημερα εβγαλα τα αλλα δυο αυγα γιατι τα ειδα και ηταν ασπορα...τωρα εχω ενα αυγο μεσα που μαλλον δεν ειναι ασπορο,θα το αφησω κανα δυο μερεσ ακομα και μετα θα το βγαλω και αυτο...

Top Bottom