Παρουσίαση Σας παρουσιαζω τον Ερμη

Συζήτηση με θέμα Σας παρουσιαζω τον Ερμη, που ξεκίνησε από ΣΩΤΟΣ, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 20 Αυγ 2008.

1. ΣΩΤΟΣ

ΣΩΤΟΣ PB New Member

Ιδου ο Ερμης!

Σας παρουσιαζω τον Ερμη!
    Εχω ξετρελαθει μαζι του, ειναι φοβερα παιχνιδιαρης.

Συνημμένα Αρχεία:

2. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

κι αυτο δειχνει να χει ξετρελαθει μαζι σου!:pσε 2-3 μηνες να δεις τι ωραιο που θα γινει που θα φτιαξουν τα χρωματα του και θα γινει σαν τους γονεις του!(οι οποιοι ειναι απο τα πιο ομορφα Lovebirds αυτου του ειδους που χω δει)να το χαιρεσαι λοιπον...

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Eιναι πανεμορφος, να τον χαιρεσαι! :)

Δεν ξερω αν με ξεγελα η φωτογραφια αλλα νομιζω πως το κλουβι του ειναι σκουριασμενο... Αν οντως ειναι ετσι ειναι επικινδυνο και καλα θα κανεις να του παρεις ενα καινουριο. Και παλι λεω πως επιφυλασσομαι διοτι δεν εβλεπα καθαρα τα καγκελα στις φωτο... ;)

4. anatoly

anatoly PB Member

Πολυ ωραιος να τον χαιρεσαι!:)
    Αν μου επιτρεπεις μια παρατηρηση, νομιζω οτι τη σκαλιτσα δεν την εχεις τοποθετησεις σωστα,νομιζω οτι πρεπει να ακουμπαει στον πατο για να ειναι σταθερη
    φιλικα

5. ΣΩΤΟΣ

ΣΩΤΟΣ PB New Member

Ανατολή η σκαλιτσα κρεμιεται απο το πανω μερος του κλουβιου. Μηπως να την βαλω να ακουμπαει σε ξυλακι? Να ακουμπησει κατω ειναι δυσκολο, εκτος και αν μπει συριζα με τα καγκελα του κλουβιου, αλλα ετσι δεν θα εχει νοημα. Η αληθεια παντως ειναι οτι απο τη στιγμη που του εβαλα την κουνια, με τη σκαλα δεν ασχολειται και πολυ. Θα κανω πειραματα και θα δω που θα του αρεσει

6. anatoly

anatoly PB Member

Εννοω το κατω μερος να ακουμπαει στον πατο και να την κρεμασεις στα πλαινα του κλουβιου για να μην αιωρειται με κινδυνο να ξεκρεμαστει κ ενδεχομενως τα γαντζακια να γινουν επικινδυνα, δεν ξερω μπορει να κανω κ λαθος
    φιλικα:)

7. georgepanatha

georgepanatha PB New Member

μπραβο φιλε πολυ ομορφο :D μια παρατηρηση μονο αν μου επιτρεπεις...το κλουβι αν βλεπω καλα ειναι καπως ψηλα πολυ πανω απο το εδαφος..φροντισε λοιπον να μην φτανει σε καμια περιπτωση το υψος σου ,για λογους κυριαρχικους

8. StaVr0sSs

StaVr0sSs PB New Member

Να σου ζησει...

9. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Κούκλος να σου ζήσει και καλά παιχνίδια μαζί του.

10. PETM2387

PETM2387 PB New Member

:) Nα σου ζήσει ..

11. giannis 7

giannis 7 Banned

να σου ζήσει είναι ένα κουκλί!

12. aggel

aggel PB New Member

να το χεραισε πολυ ομορφος ο Ερμης!

13. Kostas21

Kostas21 PB Member

Να σου ζησει!

14. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Ο Ερμής είναι ένας κουκλί! Να τον χαίρεσαι

15. ΣΩΤΟΣ

ΣΩΤΟΣ PB New Member

Παιδια ειμαι πολυ χαρουμενος.
    Τις τελευταιες μερες δινω στον Ερμη γλυστριδα απο το χερι μου και του αρεσει πολυ.
    Βεβαια για να φαει επρεπε να του δινω μεγαλο μπουκετο ωστε να κρυβεται το χερι μου.
    Σημερα δοκιμασα και εβαλα ενα πολυ μικρο φυλλαρακι στο δαχτυλο μου και το πηρε!
    Απο εκεινη τη στιγμη ερχεται ακομη και αν δεν εχω φαί και παιζει με το δαχτυλο μου!
    Παιξαμε ετσι καμια ωρα και τωρα βαρεθηκε.
    Τωρα καθομαι απλα διπλα του, δεν θελω να τον πιεσω, ετσι κι αλλιως η προοδος σημερα ηταν πολυ μεγαλη.
    Παρατηρησα οτι θελει παντα το κεφαλι του να βρισκεται ψυλοτερα απο το δαχτυλο του κι ετσι δεν μπορεσα να τον χαιδεψω. Προφανως ακομα φοβαται λιγο, αλλα που θα παει, το δυσκολο περασε!

16. ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ

ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ PB New Member

να σου ζήσει κούκλος είναι!

17. TeriAthens

TeriAthens PB New Member

κουκλάκι είναι!

18. Yasmin

Yasmin PB Member

Πολύ ζουζούνης!:D

19. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Eιναι γλυκα, καλοριζικο, καλη συμβιωση