Παρουσίαση Σας παρουσιαζω τα κοκατιλ μου

Συζήτηση με θέμα Σας παρουσιαζω τα κοκατιλ μου, που ξεκίνησε από katerinaa, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 9 Ιαν 2009.

1. katerinaa

katerinaa PB New Member

Ειναι ο Coco και η Nina! Μου ειπαν οτι ειναι 3 μηνων, αρσενικο και θηλυκο.Δεν ειμαι και τοσο σιγουρη για το φυλο,περιμενω να μου πειτε και σεις τη γνωμη σας! :)

Συνημμένα Αρχεία:

2. ROI

ROI PB New Member

Καλημέρα!Είναι πολύ όμορφα!Για το φύλο δεν γνωρίζω να σου πω,πάντως οι μυτούλες τους οπως τις βλέπω στις φωτογραφίες μου φαίνοντα λίγο μεγαλούτσικες...

3. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Γλυκύτατα, απίθανα, καταπληκτικά κουκλάκια, τέλεια, Κατερίνα, να σου ζήσουν, ευχαριστούμε!

4. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Να σου ζήσουν τα ζουζουνάκια!

5. mariah

mariah PB Member

Nα σου ζησουν!

6. tsebebou

tsebebou PB New Member

Αχου δυο κουκλιά!
    Να σου ζήσουν και να τα χαίρεσαι! Γλύκες είναι!

7. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ειναι πολυ ομορφα! :)

Αφου ειναι μονο τριων μηνων και τα δυο και ειδικα για τη Νινα εγω δεν ειμαι σιγουρος οτι δεν θα γινει Νινος.:D Μετα την πρωτη-δευτερη πτρερροια θα φανει καλυτερα οταν θα παρει τον ενηλικο χρωματισμο της. Ειναι αδερφια? Εαν ναι τοτε δεν κανει να ζευγαρωσουν μεταξυ τους...

8. katerinaa

katerinaa PB New Member

Σας ευχαριστω ολους σας!Μου ειπε η κοπελα που τα αγορασα οτι ειναι 3 μηνων (δεν παιρνω και ορκο)! Φαινονται παντως μικρα και τα ματια τους ειναι καταμαυρα!Της ζητησα να μην ειναι αδερφια και μου δειξε τους πιθανους συνδιασμους.Τα ειχε σε ενα τεραστιο κλουβι 6-7 μικρα και τρια ενηλικα θηλυκα.Και διαλεξα αυτα,τα οποια ξαναψαχουλεψε και μου ειπε οτι ειναι σιγουρα αρσενικο+θηλυκο και οτι δεν ειναι αδερφια...Ειχε τρελα με τα πουλια γενικα,τα ειχε πεντακαθαρα και τους ειχε βγαλει και ονοματα!Ελπιζω να ισχυει οτι ειπε... :)

9. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Πολυ ομορφα τα κοκατιλακια σου!Οταν λες οτι ψαχουλεψε και βρηκε οτι ειναι αρσενικο και θηλυκο τι εννοεις?τους ειχε κανει τεστ dna και το ηξερε?αλλιως δεν υπαρχει αλλη εξηγηση!:confused:

10. katerinaa

katerinaa PB New Member

Φωτη σ'ευχαριστω πολυ!Οταν λεω ψαχουλεψε εννοω οτι ψηλαφησε τα κοκκαλακια της λεκανης τους...Ξερω οτι δεν ειναι αξιοπιστη μεθοδος!Ο καιρος θα δειξει;)

11. anatoly

anatoly PB Member

Να σου ζησουν!:)

12. nickoula

nickoula PB New Member

Να σου ζήσουν είναι πανέμορφα...και πολύ ωραια χρώματα!

13. johnny

johnny PB New Member

Να σου ζήσουν Κατερίνα...:)

14. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Να τα χαίρεσαι! Ειναι κουκλιά και τα δύο! Εχω την εντύπωση, βλέποντας, τις φωτογραφίες, ότι είναι μεγαλύτερα απο 3 μηνών...

15. katerinaa

katerinaa PB New Member

Σε ευχαριστω Μαιρη! Και γω αυτη την εντυπωση εχω!Αλλα δεν πιστευω οτι ειναι πολυ μεγαλυτερα! :)

16. Lianita

Lianita PB New Member

Kατερινακι σουπερ τα πουλακια σου! Κ μενα δεν μου φαινονται 3 μηνων αλλα δεν εχει σημασια. Κ τον δικο μου 6 μηνων μου χαν πει οτι ηταν οταν τον πηρα αλλα ηταν τουλαχιστον 1.5! Το σημαντικο ειναι οτι ειναι τα μωρακια σου! Παντως για αρσενικο/θηλυκο μου φαινονται προς το παρον.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...