Παρουσίαση Σας παρουσιάζω τα καναρίνια μου

Συζήτηση με θέμα Σας παρουσιάζω τα καναρίνια μου, που ξεκίνησε από eva vrs, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 27 Σεπ 2016.

1. eva vrs

eva vrs PB Member

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.
    Ήρθε καιρός λοιπόν νας σας παρουσιάσω τα καναρίνια μου..Οι φωτογραφίες που θα σας δείξω είναι βέβαια λίγο παλιές αλλά σύντομα θα προσθέσω καινούργιες!!!!!!! :)
    Μην με ρωτήσετε τι είδους καναρίνια είναι...Αυτό θα μου το πείτε εσείς... (Αφήστε μην το σχολειασω αυτό το κομμάτι)
    Λοιπόν παιδιά αυτός είναι ο Νούνης,είναι το πρώτο μου καναρίνι και είναι η μικρή μου αδυναμία...
    Είναι πολύ γλυκός, αλλά ταυτόχρονα πολύ ζηλιάρης με τον φιλαράκο του...του αρέσει να τρώει απ'το χέρι μου και δεν θέλει να ασχολείται κανένας μαζί του παρά μόνο εγώ!!!! IMG_20160927_132826.jpg IMG_20160927_131810.jpg IMG_20160927_131209.jpg

Και αυτός παιδιά είναι ο Πούκης!!!
    Το δεύτερο καναρίνι μου....
    Είναι πολύ ζωηρός μου κάνει συνέχεια νάζια και δεν ζηλεύει όπως τον κύριο Νούνη!!!!Τρελαίνεται να ασχολούνται όλοι μαζί του παρολα αυτά δεν έρχεται πια στο χέρι μου...
    Στις αρχές τους είχα δίπλα δίπλα αλλά αφού ο Νουνης έκανε τον Αρχηγό αναγκαστικά τους χώρισα και έτσι βρήκαν την ησυχία τους και εγώ την δική μου...
    Αυτά λοιπόν είναι τα καναρίνια μου!!!!:D
    IMG_20160927_131753.jpg
    IMG_20160927_131523.jpg
    IMG_20160927_131309.jpg

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 27 Σεπ 2016
  2. Εκηβόλος

Εκηβόλος PB New Member

Να τα χαίρεσαι!:D

3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πολύ όμορφα αντράκια να τα χαίρεσαι, να σου ζήσουν!!! :)

4. George Kouth

George Kouth PB Member

Πολύ όμορφοι και οι δύο Εύα, να τους χαίρεσαι! Ειδικά ο Πούκης έχει φανταστικό χρώμα! Με κάνεις και ζηλεύω με τον Νούνη που τρώει από το χέρι σου!

5. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Να τα χαίρεσαι τα φιλαράκια σου Εύα!! Εργένηδες και ωραίοι!!

6. eva vrs

eva vrs PB Member

Να σαι καλά Αλέξανδρε. :)
    Σ'ευχαριστώ Μαρία μου να είσαι καλά :)
    Να σαι καλά Γιώργο μου.
    Χαχα μην ζηλεύεις καλέ ... :)
    Ευχαριστώ Παναγιώτα να είσαι καλά.. και εργένηδες θα μείνουν.:p:D

7. Kwstas26

Kwstas26 PB New Member

Πολυ ομορφα πραγματικα να τα χερεσαι

8. eva vrs

eva vrs PB Member

Σε ευχαριστώ Κώστα!:)

9. George Kouth

George Kouth PB Member

Γιατί έτσι, εργένηδες;

10. eva vrs

eva vrs PB Member

Προς το παρόν έχω σκοπό να τους αφήσω έτσι....
    Και απτου χρόνου μπορεί να αγοράσω καμία θυληκιά θα δουμεεε. :p:rolleyes:

11. George Kouth

George Kouth PB Member

Εννοείς την χρονιά που έρχεται;

12. eva vrs

eva vrs PB Member

Μπορεί αυτή μπορεί την επόμενη αναλόγως...Πάντως είτε πάρω θυληκιά είτε όχι έναν αρσενικό θα πάρω σίγουρα. :)

13. George Kouth

George Kouth PB Member

Ωραία, καλή επιτυχία για τότε! ☺

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 27 Σεπ 2016
  14. eva vrs

eva vrs PB Member

Να είσαι καλά επίσης. :*

15. alicedros

alicedros PB Supporter

Όμορφα πουλάκια!! Μ αρέσει πολύ που έχεις αναπτύξει και μια σχέση με το κάθε μικρό σου!! Σπάνιο φαινόμενο για καναρίνια αγορασμένα από πετ σοπ! Να τα χαίρεσαι!!!! :D

Ξέρεις την ηλικία τους?

16. eva vrs

eva vrs PB Member

Να είσαι καλά Αλίκη μου. :*
    Ο πρώτος είναι τρία χρονών και ο δεύτερος δύο.:)

17. Eleanna

Eleanna PB New Member

Εύα είναι πολύ όμορφα, να τα χαίρεσαι. Ούτως ή άλλως, ζευγαρώνουν την Άνοιξη οπότε έχεις καιρό να σκεφτείς για νύφες! Κουκλιά!

18. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Ναι βέβαια αλλά αν είναι την προσεχή περίοδο θα πρέπει να το αποφασίσει, γιατί αργότερα θα πάψουν να είναι εργένηδες και θα γίνουν μπακούρια :D

19. eva vrs

eva vrs PB Member

Σ'ευχαριστώ πολύ.Ναι τα ξέρω αυτά..να είσαι καλά. :)
    Χαχα θα μείνουν στο ράφι.:p
    Θα το σκεφτώ και θα δω..Απλά διστάζω γιατί θα είναι η πρώτη μου αναπαραγωγή και όσο να'ναι δεν έχω πείρα πάνω σ'αυτό το κομμάτι.Βέβαια ξέρω πως θα χω και την βοήθεια σας αλλά θα δούμε...Να μου πεις αν δεν κάνω τώρα την αρχή δεν θα το κάνω ποτέ.;)

20. Nontas

Nontas PB New Member

Να τα χαίρεσαι, είναι πανέμορφα. Η αναπαραγωγική περίοδος είναι καταπληκτική για όσους λατρεύουν τα πουλιά. Θα πρέπει ωστόσο να λάβεις υπόψη σου ότι αυξάνονται κατά πολύ οι απαιτήσεις (περισσότερα κλουβιά και χώρος, έξοδα, τι θα κάνεις τα μικρά που με το καλό θα βγουν...). Πάντως, αν το αποφασίσεις σίγουρα δεν θα το μετανιώσεις :)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...