Σαμαρακι για Parrotlet

Συζήτηση με θέμα Σαμαρακι για Parrotlet, που ξεκίνησε από Argyrissym, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 23 Ιουλ 2015.

1. Argyrissym

Argyrissym PB New Member

καλημερα σας παιδια.
    δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα αλλα ψαχνω παντου σαμαρακι για παρροτλετ και δεν βρισκω εχει κανεις ιδεα που ?

2. YannisK

YannisK PB Known Member

Εννοείς aviator harness, για πτήσεις;

3. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Υποθέτω ότι μιλάς για aviator harness; αν είναι έτσι, κάνε λίγο υπομονή μόλις δει η Sissy το θέμα θα σε βοηθήσει σίγουρα. Έχει η ίδια και το χρησιμοποιεί.

Περισσότερα στο https://petbirds.gr/threads/aviator-bird-harness.20852/

4. Argyrissym

Argyrissym PB New Member

δεν ξερω πως λεγετε για να το βγαζω απο το κλουβι εκτος σπιτιου

5. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Ναι, είναι αυτό που σου είπε ο Γιάννης και σχεδόν αμέσως μετά εγώ. Μαζί γράφαμε.

6. Marilenaki

Marilenaki PB Member

πολυ πριν βγει την πρωτη του βολτα με αυτο θελει εκπαιδευση για να το μαθει. Το δικο μου πετ σοπ εχει harness αλλα προσωπικα εγω δεν τα εχω χρησιμοποιησει ποτε μου

7. Sissy

Sissy PB Senior Member

Δεν γνωρίζω αν τώρα πια έχουν έρθει harness και που μπορεί να τα πουλούν στην Ελλάδα Αργύρη.

Τα δικά μου τα έχω αγοράσει από την Αγγλία The Aviator Parrot Harness - Petite .
    Όπως πολύ σωστά ανέφερε η Μαριλένα πριν το φορέσουν τα πουλιά χρειάζεται να τα εκπαιδεύσεις.
    Από πείρα μπορώ να πω πως δεν το θεωρώ ''απλό θέμα', θέλει μακροχρόνια προσπάθεια, χρειάζεται να ασχοληθείς πολύ και να γνωρίζεις καλά την ψυχολογία του συγκεκριμένου πουλιού που θα εκπαιδεύσεις:)

8. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πωλούνται κι εδώ αν αποφασίσεις να αγοράσεις http://the-petstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=336. Θα συμφωνήσω με ότι σου έγραψε η Σίσσυ. Τα δικά μου παρότι τα μεγάλωσα με τα χάρνες μόλις περάσει λίγος καιρός χωρίς να το φορέσουν τους το φοράω με λίγο κόπο και με αρκετή γκρίνια. Μετά απο λίγα λεπτά όμως το ξανασυνηθίζουν. Οι περισσότεροι τα παίρνουν και τα παρατάνε.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...