Σήμερα εμφανίστηκε ένας απρόσκλητος επισκέπτης

Συζήτηση με θέμα Σήμερα εμφανίστηκε ένας απρόσκλητος επισκέπτης, που ξεκίνησε από patilas, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 21 Δεκ 2014.

1. patilas

patilas PB Member

Καθώς καθάριζα τα κλουβάκια μου κ είχα ανοίξει τα παράθυρα μου τσουκ μπαίνει ένας κύριος μέσα κλείνω αμέσως κ τον έβαλα σε κλουβάκι..αρσενικός είναι..μεγάλο πουλί.. Και νομίζω κοινό καναρινι. Δείτε..

2014-12-21_11.55.58.jpg

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Να το χαίρεσαι!

3. patilas

patilas PB Member

Ευχαριστώ τι ονόμασα Lucky... Έχω δύο κοινές σκουφάτες..οπότε μια χαρά έκατσε..

4. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Θα πρέπει να το κρατήσεις μακρυά από τα δικά σου πουλιά για κάποιο διάστημα ακολουθώντας τις οδηγίες της καραντίνας των πουλιών.
    Καλή διατροφή, ήσυχη διαμονή χωρίς ενοχλήσεις, φρέσκα φρούτα και λαχανικά και καθαρό χώρο.
    Φυσικά όσα γράφω δεν αφορούν εσένα που γνωρίζεις από καναρίνια, αλλά τους φίλους που θα διαβάσουν το μήνυμα στο μέλλον...
    Κατά τα άλλα ... νομίζω πως έπεσε σε κατάλληλα χέρια... ήξερε αυτό που πήγε.

5. patilas

patilas PB Member

Ναι καραντίνα εννοείται ήδη είναι...είναι αρκετά μεγαλόσωμος... Και δεν φενεται καταπονημενο οπότε ίσως δραπετεύσε σήμερα η χθες... Α και βρωντοφωνος...σωστά ευτυχώς που ήρθε προς εμένα.. Και θ ζήσει ότι καλύτερα γίνεται... Και είναι φετινός ούτε χρόνο δεν έχει κλείσει...

6. alicedros

alicedros PB Supporter

Να τον χαίρεσαι Παναγιώτη τον επαναστάτη σου! :) Τυχερός και εκείνος αλλά και εσύ!

Αυτό το κατάλαβες από το δαχτυλίδι του??

7. Lovecarduelis

Lovecarduelis PB New Member

Αλίκη δεν το κατάλαβε από το δαχτυλίδι γιατί είναι ανοιχτού τύπου, άρα όχι συλλόγου.
    Προφανώς το κατάλαβε από τα πόδια του πουλιού.
    Να το χαίρεσαι φίλε μου.

8. patilas

patilas PB Member

Όπως το ειπε ο Γιώργος από τα πόδια..με λίγη εμπειρία Αλίκη φενεται...είναι βρωντοφωνος μμαρεσει...το. δαχτυλιδη το αφέρεσα
    α...

9. geo_ilion

geo_ilion PB New Member

να το χαιρεσαι το καναρινακι σου Παναγιωτη

10. Papadopoulos G

Papadopoulos G PB New Member

Είσαι πολύ τυχερός! Να σου ζήσει.

11. Nbah

Nbah PB New Member

να τον χαίρεσαι Παναγιώτη... και το νου σου γιατί μπορεί να είναι... επαγγελματίας δραπέτης... :D μόλις σε βρεί ''μπόσικο'' να την ξανακάνει..

12. patilas

patilas PB Member

Χαχα.. Τώρα πες του ότι κ να κάνει τζάμια θα βρει... Τέλος οι απόπειρες φύγεις..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...