Παρουσίαση Ρωμαίος και Ιουλιέτα... (Κοκατίλ)

Συζήτηση με θέμα Ρωμαίος και Ιουλιέτα... (Κοκατίλ), που ξεκίνησε από Marilenaki, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 10 Οκτ 2009.

1. Marilenaki

Marilenaki PB Member

Ο Ρωμαίος ή αλλιώς Δίας είναι αρσενικός 13 μηνών και κάνει καμάκι στη μικρούλα κοκατιλίνα που μου έδωσε ο Φώτης περίπου 1 μηνα! χρησιμοποιεί εξελιγμένες τεχνικές που του έμαθαν οι 2 μαμάδες του!:p

Τον αρσενικό τον μεγάλωσα στο χέρι και τον χάρισα στην κολλητή μου που μένουμε δίπλα δίπλα και έτσι πήρε μεγάλη δόση αγάπης και εκπαίδευσης(αν και μας έκανε ότι ήθελε)!
    Απολαύστε τον...

(συγνώμη για την ανάλυση στα δυο απο τα τρία βίντεο, αλλά δεν υπήρχε εύκαιρη κάμερα και το κινητό δεν έχει και την καλύτερη...)

.

.

.

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 25 Αυγ 2016
  2. kwnstantina

kwnstantina PB New Member

Πανέμορφα και τα δυο... Να σας ζήσουν...Το τρίτο βίντεο φαίνεται καλά... Άσχετο αλλά νομίζω ότι έχουμε το ίδιο κλουβί...

3. mariah

mariah PB Member

Ωραιος ο νεος και στο καμακι πρωτος!Να τα χαιρεσαι!

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ντροπη βρε που φλερταρει το μωρο! :cool: Πολυ πλακα εχουν παντως !:D Κι εχει μαθει κι ωραια σφυριγματα το αρσενικο! ;)

5. niva2gr

niva2gr PB New Member

Ακούω καλά; Έχει μάθει να της στέλνει φιλάκια και να της λέει "αγάπη μου";

6. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Καταπληκτικά είναι

7. StaVr0sSs

StaVr0sSs PB New Member

Τελειος...χαχαχα
    Η μικρη ειναι πραγματικα πανεμορφη...
    Τελεια χρωματα... ;)

8. fragos

fragos PB Member

πολυ ωραια ειναι να προσεχει μην τον κλεισουνε μεσα για παρενοχληση ανηλικου.:D

9. manos74

manos74 PB New Member

φοβερος ο παιδεραστης εχει να καψει καρδιες, ποια να του αντισταθει με τετοια επειμονη?

10. καλε τι κουκλακια ειναι αυτα? κ το μικρουλι μεγαλωσε κ αυτο

11. Marilenaki

Marilenaki PB Member

Σας ευχαριστώ πολύ όλους! Η μικρούλα μου έχει ξεκινήσει ις πτήσεις στο δωμάτιο και να τρώει σποράκια! Χτες πήγε να δωκιμάσει και μαρούλι αλλά το έφαγε όλο ο άλλος! Πάντως έχουν γίνει αχώριστα και όταν χωρίζουμε το ένα αναζητά το άλλο!

12. Εμμανουήλ

Εμμανουήλ PB New Member

Πανέμορφά είναι να σου ζήσουν και να τα χαίρεσαι:)

13. nickgr

nickgr PB New Member

πολύ όμορφα. να τα χαίρεσαι.

14. Mpikis

Mpikis PB New Member

Τι τελεια βιντεακια!Εκει που λέει αγάπη μου και σφυρίζει εχει πολύ γέλιο..χαχα!

15. pommerouge

pommerouge PB New Member

να σου ζησουν ειναι πολυ ομορφα♥

16. manos k

manos k PB New Member

Απλα τελοια τα πουλακια σας!συνχαρητηρια!

17. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Μα καλα τι πουλια βγαζω ο ατιμος?

Μεγαλωσε απιστευτα η μικρη.:pΒασικα χωρις να θελω να σε απογοητευσω ενα αδερφακι του απο παλια γεννα(ιδια χρωματα) ειναι αρσενικο.Ξερω οτι δεν παιζουν ρολο τα χρωματα αλλα ψηφιζω οτι θα βγει θηλυκο το "κοριτσι".

18. Marilenaki

Marilenaki PB Member

δεν με απογοητεύεις μην ανησυχείς και εγώ έχω ένα θηλυκό ακριβώς στα ίδια χρώματα με αυτό οπότε δεν παίζει και πολύ μεγάλο ρόλο αυτό. επίσης παρατηρώντας το η όλη του συμπεριφορά μου κάνει για θηλυκό αν και μέχρι την ηλικία των 6 μηνών περίπου δεν είναι ακόμα τίποτα σίγουρο!

19. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Δεν ξερω.Οτι βολευει ας βγει:p

Θα το κανετε ταιρι με τον ερωτηλο?

20. Marilenaki

Marilenaki PB Member

χαχα! όχι σιγά που θα της δώσω γαμπρό που κάνει καμάκι σε όλες!:p αυτός είναι της φίλης μου, όταν μεγαλώσει με το κάλο έχω άλλο παλικαράκι γιαυτήν! :cool:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...