Πώς χρησιμοποιείται το sprinter u στην προετοιμασία αναπαραγωγής;

Συζήτηση με θέμα Πώς χρησιμοποιείται το sprinter u στην προετοιμασία αναπαραγωγής;, που ξεκίνησε από an.nicolaou, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 16 Νοε 2015.

misalouris
Best Answer misalouris, 16 Νοε 2015
Δεν είμαι χρήστης αυτού του πολυβιταμινούχου σκευάσματος... Για ενημέρωση των μελών ... αναφερόμαστε σ' αυτό το προϊόν... Ολόκληρο το Post
  1. an.nicolaou

an.nicolaou PB New Member

καλημέρα,
    θα ήθελα να μάθω πως χρησιμοποιήτε το sprinter u. έχω διαβάσει τις οδηγίες αλλά πολλοί εκτροφής μου έχουν πει ότι το χρησιμοποιούν με άλλη συχνότητα στην προετοιμασία των καναρινιών. έχει κάποιος προσωπική εμπειρία ;

2. Best Answer:
    Post #294743 by misalouris, 16 Νοε 2015
  3. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Αν σου είναι εύκολο και για την ολοκληρωμένη ενημέρωση να μας πεις πως προτείνουν τη χρήση του οι άλλοι εκτροφείς?

4. an.nicolaou

αρσενικά αρχίζουμε 2 μήνες πριν με σταδιακή αύξηση. το τελευταίο μήνα 4 φορές την εβδομάδα. Όταν ενώσουμε τα ζευγάρια δίνουμε 4 φορές την εβδομάδα μέχρι να γεννήσουν.

5. misalouris

Ψήφοι: 1
    Δεν είμαι χρήστης αυτού του πολυβιταμινούχου σκευάσματος...
    Για ενημέρωση των μελών ... αναφερόμαστε σ' αυτό το προϊόν http://www.mascotasalfalfa.com/sprinter-u-apareamiento-cria-canto.... που περιέχει τα εξής στοιχεία...
    Βιταμίνη A 500.000 U.I./Kg, Βιταμίνη D3 10.000 U.I./Kg, Βιταμίνη E 3.000 mg/Kg, Βιταμίνη B3 600 mg/Kg, Βιταμίνη B2 500 mg/Kg, Βιταμίνη B6 550 mg/Kg, Βιταμίνη B12 3 mg/Kg, Βιταμίνη C 5.000 mg/Kg, παντοθενικό οξύ 1200 mg/Kg, φολικό οξύ 5 mg/Kg, Ινοσιτόλη 900 mg/Kg, L-καρνιτίνη 4.500 mg/Kg, χολίνη 9.000 mg/Kg, σεληνικό νάτριο 11 mg/Kg. Αλλά και γαλακτωματοποιητές: πολυοξυαιθυλενο μονοελαϊκή (E443) 4.500 mg / Kg. όπως και συντηρητικά.
    Σημείωση : Ίσως η μετάφραση να μην είναι τέλεια και να απαιτούνται διορθώσεις..
    Θεωρώ όμως πολύ καλό το συγκεκριμένο σκεύασμα και θα ήθελα όσοι το χρησιμοποιούν να καταθέσουν τις απόψεις τους.
    Όσο για τη δοσολογία ... θα επιμένω μονότονα στις οδηγίες των παρασκσευαστών κάθε προϊόντος... και όχι σε αυτόνομες, βιαστικές και επικίνδυνες για την υγεία των πουλιών δοσολογίες

6. an.nicolaou

Τελικά κανείς δεν το έχει χρησιμοποιείσει;

7. misalouris

Χρειάζεται αρκετός χρόνος για να μπουν οι κατάλληλοι για να απαντήσουν σε τόσο ειδικά θέματα..
    Και φυσικά χρειάζεται από μας υπομονή...

8. an.nicolaou

Υπομονή ☺

9. an.nicolaou

Υπομονή. ....

10. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Μάλλον δεν το χρησιμοποιεί κάποιος και γι αυτό δεν έχεις απαντήσεις.

11. electrical

electrical PB New Member

Που το βρισκομαι αυτο το σκευασμα στο οποιο αναφερεσαι

12. misalouris

Εγώ το βρήκα στο σύνδεσμο που ανέφερα...
    Δε γνωρίζω τίποτε περισσότερο και περιμένω να μάθω περισσότερα.

13. electrical

electrical PB New Member

Δεν το εχεις χρησιμοποιησεις απλος καπου το ειδες στον συνδεσμο και το ανεφερες.Αραγε υπαρχει εδω σε μας αυτο το σκευασμα;

14. misalouris

Δεν ξέρω ... δεν έψαξα. Ίσως ο an.nicolaou ξέρει κάτι περισσότερο.

15. an.nicolaou

παιδιά το βρίσκουμε σε καταστήματα κατοικιδιων στην Κύπρο αλλά άκουσα υπάρχει και στην Ελλάδα.

16. misalouris

Εσείς εκεί στην Κύπρο δεν έχετε πληροφορίες να μας πείτε?

17. an.nicolaou

αυτές που γράφει στο σκεύασμα τις γνωρίζω. Απλά θέλω να δω αν κάποιος το έχει χρησιμοποιείσει με άλλοτρόπο και ποια είναι τα αποτελέσματα;

Μοιραστείτε

Φόρτωση...