Πώς να του μάθω να μην κράζει;

Συζήτηση με θέμα Πώς να του μάθω να μην κράζει;, που ξεκίνησε από ΠΑΝΟΣ, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 29 Απρ 2009.

1. ΠΑΝΟΣ

ΠΑΝΟΣ PB New Member

Γειά σε όλο το φόρουμ!Θα ήθελα να μου πείτε πως να σταματήσω το κράξιμο του κονούρου μου.Φωνάζει συνέχεια κράζοντας και μας κάνουν παρατήρηση οι γείτονες απο την πολυκατοικία.Ευχαριστώ πολύ!

2. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

καποιο λογο θα εχει για να φωναζει τοσο...

3. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Πότε κάνει το κράξιμο?

4. ΠΑΝΟΣ

ΠΑΝΟΣ PB New Member

To πρωί και το απόγευμα

5. inca1099

Είναι οι σύνηθες ώρες που οι παπαγάλοι φωνάζουν. Για να μην γίνεται εντατικό το πρόβλημα, την στιγμή που φωνάζει απομακρύνεσαι απο κοντά του και τον αφήνεις εντελώς μόνο του. Οι γείτονες άστους να φωνάζουν, την στιγμή που δεν κάνει φασαρία σε ώρες κοινής ησυχίας.

6. petros galleos

petros galleos PB New Member

Μηπως ειναι αγριος και οταν πας κοντα του φοβαται και κραζει; Πριν πολλα χρονια ειχα εναν ζακο που επειδη ηταν αγριος , στα 2 μετρα να πλησιαζα εκραζε λες και το σφαζανε. Η Σεβαχ που ειναι πολυ ημερη απο μωρο ποτε δεν εχει κραξει και για κανεναν λογο.

7. ΠΑΝΟΣ

ΠΑΝΟΣ PB New Member

Όχι δεν είναι άγριο

8. Sofia P

Sofia P Banned

χαχαχα..ωραίο!

9. Sofia P

Sofia P Banned

να τον δώσεις σε κάποιον που ενδιαφέρεται για τα ψιττακοειδή ειλικρινά, που ακούει τις οδηγίες των ειδικών και..που δεν μετράει την αξία κάθε πουλιού με το μέτρο ή με το αν είναι ..''χαδιάρικο''...

10. ΠΑΝΟΣ

ΠΑΝΟΣ PB New Member

Έτσι φαίνεται πως ο άνθρωπος με μια δυσκολία που του συμβαίνει τα παρατάει.Εσένα όταν φωνάζουν το πρωί και το απόγευμα είπες ότι θα πάς να τα δώσεις σε κάποιον που ενδιαφέρεται για παπαγάλους???

11. ΠΑΝΟΣ

ΠΑΝΟΣ PB New Member

χαχαχα ωραίο

12. Sofia P

Sofia P Banned

Γιαννάκη μου να άσε το κονουράκι σου να φωνάζει αφού όταν το πήρες απ τον Κώστα κ σε πήρε απ το χέρι και σου έδειξε πως να το μεγαλώσεις κ σου είπε , χρησιμοποιώντας ένα λούτρινο παπαγάλο, τι κινήσεις να κάνεις σε περίπτωση που αρχίζει να τεστάρει με το ράμφος του ή να φωνάζει..έιχες βάλει μαρμελάδα στα αυτιά...

13. ΠΑΝΟΣ

ΠΑΝΟΣ PB New Member

Kαταρχάς δεν με λένε Γιάννη και ποτέ δεν μου έδειξε πώς να αποφύγω το τεστάρισμα του ράμφους του

14. Sofia P

Sofia P Banned

αλήθεια??? δεν σου έδειξε πως να το μεγαλώσεις κ να του μάθεις να μην δαγκώνει??? οκ τότε κ εγώ είμαι ο Μαραντόνα κ έχω εκτροφείο Ελεφάντων Μεσογείων κ Αγ.Ιωάννου γωνία..όσοι πιστοί προσέλθετε!

15. inca1099

Γιατί θα πρέπει τα μέλη του PB να κάθοντε και να διαβάζουν τέτοια μυνήματα? Γιατί θα πρέπει να κλειδώνονται θέματα που μπορεί να δώσουν πολλά στο μέλλον σε νέους αλλά και παλιούς κατόχους παπαγάλων? Last off topic...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...