Πώς να μάθω στο κοκατιλ μου μερικές λέξεις;

Συζήτηση με θέμα Πώς να μάθω στο κοκατιλ μου μερικές λέξεις;, που ξεκίνησε από Flock, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 18 Οκτ 2015.

Sissy
Best Answer Sissy, 18 Οκτ 2015
Βρες ποια λέξη θέλεις να μάθει. Να την επαναλαμβάνεις πολλές φορές κατά τη διάρκεια της ημέρας. Μια δισύλλαβη λέξη θα είναι πιο εύκολο να την προφέρει.... Ολόκληρο το Post
  1. Flock

Flock PB New Member

γεια σας έχω ένα αρσενικό κοκατιλ το οποίο είναι επτά μηνών και θα ήθελα να του μάθω να λέει λεξούλες:D:D. μπορείτε να μου πείτε κάποιους τρόπους ώστε να να μπορέσει να επαναλάβει κάποιες λεξούλες ;);

2. Best Answer:
    Post #290937 by Sissy, 18 Οκτ 2015
  3. Sissy

Sissy PB Senior Member

Ψήφοι: 1
    Βρες ποια λέξη θέλεις να μάθει. Να την επαναλαμβάνεις πολλές φορές κατά τη διάρκεια της ημέρας. Μια δισύλλαβη λέξη θα είναι πιο εύκολο να την προφέρει. Να την επαναλαμβάνεις συνεχώς, πότε αργά, πότε γρήγορα αλλά πάντα καθαρά.
    Κάνε ''περίεργη'' τη φωνή σου ώστε να του δημιουργήσεις ενδιαφέρον. Μην κουραστείς....:pθα βαρεθείς να τη λες και να την ξαναλές μέχρι να την ακούσεις....

Sissy, 18 Οκτ 2015
    Best Answer
  4. George98

George98 PB Active Member

απο όσο ξέρω οι παπαγάλοι μαθαίνουν πιο εύκολα τις λεπτές φωνές (έτσι δεν είναι ?) οπότε αν κάνεις πιο ψηλή την φωνή σου ίσος έχεις καλύτερα αποτελέσματα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...