Πύρωμα Καρδερίνας

Συζήτηση με θέμα Πύρωμα Καρδερίνας, που ξεκίνησε από t_pagonidis, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 27 Φεβ 2008.

1. t_pagonidis

t_pagonidis PB New Member

Γεια σας παιδια θελω να μου απαντησετε στο πως μπορω να προετοιομασω την καρδερινα ωστε να πυρωσει, εννοω τι βοηθηματα τι βιταμινες κ τετοια...

Ξερω οτι μπορει να εχει ξαναερωτηθει αυτο αλλα ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ απαντηστε μου γιατι αυτη την περιοδο ειμαι φανταρακι κ δεν εχω πολυ χρονο για να διαβαζω ολα τα forum..

ευχαριστω...

2. Isidoros

Isidoros PB New Member

Φίλε μου πάνω απόλα να σου ευχηθώ καλός πολίτης.
    Μιας και είσαι φαντάρος γιατί να πυρώσεις το πουλί?
    Μιας και μπαίνουμε στην Άνοιξη μεγαλώνει η μέρα και γίνεται και πιο ζεστή το πουλί θα πυρώσει από μόνο του.
    Απο την άλλη με τί πουλί θέλεις να την ζευγαρώσεις?
    Είτε είναι με καρδερίνα είτε με κανάρα τότε χρειάζετι προετοιμασία και πύρωμα και στα θηλυκά.
    Η γνώμη μου είναι άστην να πυρώσει μόνη της,απόλαυσε την φωνούλα της φέτος και του χρόνου που θα είσαι και πάλι πολίτης την ζευγαρώνεις μετά από κατάληλη προετοιμασία.Είναι κρίμα φέτος και εσύ να ευχαριστηθείς την διαδικασία αλλά και τα πουλάκια που θα βγουν αν βγουν να μην προσεχθούν όπως τους αξίζει.

3. ΙΟΑ

ΙΟΑ PB New Member

Συμφωνώ και εγώ

4. calvo

calvo PB New Member

σου εδωσε τις καλυτερες απαντησεις ο ιsodoros φιλε μου

5. lizard

lizard PB Member Article Writer

κανε οτι λεει ο φιλος μας ο ισιδωρας γιατι αμα αποκτησεις μικρα θελουν ιδιαιτερη φροντιδα και αμα δεν εισαι σπιτι μπορει να χασεις τους νεοσσους και ειναι κριμα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...