Πότε θα κάνουν συνεχείς ήχους οι καρδερίνες μου;

Συζήτηση με θέμα Πότε θα κάνουν συνεχείς ήχους οι καρδερίνες μου;, που ξεκίνησε από coolato967, στο Forum 'Γενικά για Ιθαγενή Πουλιά - Υβρίδια' του PetBirds, 3 Δεκ 2008.

1. coolato967

coolato967 PB New Member

γεια σας παιδιά ,

έχς ένα μικρό πρόβλημα με τις καρδερίνες μου... ειναι 2 αρσενικά σε ξεχωριστά κλουβιά και τα 2 ειναι 1,5 χρονο με 2. αναρωτιεμαι πότε θα αρχήσοθν να κάνουν συνεχεσ ηχους...

Ευχαριστώ

2. xxx

xxx PB New Member

η καρδερίνα θα αρχίσει να κελαιδάει πλήρως όταν πυρώσει και θα είναι έτοιμη να ζευγαρώσει

3. Vagos

Vagos PB New Member

Αυτό είναι στάνταρντ;Δεν κελαηδάει την υπόλοιπη περίοδο;Συγνώμη εάν η ερώτησή μου ακούγεται αφελής μα δε γνωρίζω

4. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Οι καρδερινες κελαιδανε ολο τον χρονο..εκτος απο τις περιοδους ζεστης και πτερορροιας(και οχι απολυτα).
    Αληθεια τι εννοεις με το συνεχη ηχο??Δεν ειναι καναρινι...η φωνη τους διακρινεται για την πολυπλοκοτητα και οχι για την διαρκεια.Αν κελαιδουσαν μονο οταν ειναι πυρωμενες θα ηταν αρκετα απογοητευτικο.

5. xxx

xxx PB New Member

ναι δεν έχεις άδικο σοφία αλλά από ότι κατάλαβα ρωτάει πότε το πουλί κελαιδάει στο maximum

6. efi

efi PB New Member

Αυτο θα με ενδιεφερε κ εμενα αφου προσφατα μου χαρισαν μια καρδερινα μικρη σε ηλικα αλλα οχι μωρο και μου ειπε ενας φιλος που ασχολειται πολυ, να μην περιμενω ακομα να την ακουσω αλλα απο Μαρτη και επειτα που ειναι η περιοδος ζευγαρωματος για εκεινες...Ελπιζω να μην την ακουω μονο για καναδυο μηνες αλλα για πιο πολυ καιρο! Το αρσενικο μου καναρινι παντως δεν βαζει γλωσσα μεσα του απο τωρα!

7. gregog7

gregog7 PB New Member

Τις καρδερίνες τώρα τις πήρες;Είναι σίγουρα αρσενικές;

Μοιραστείτε

Φόρτωση...