Πόσο κοστίζει ένα parrotlet (παπαγαλακι μινιατουρα);

Συζήτηση με θέμα Πόσο κοστίζει ένα parrotlet (παπαγαλακι μινιατουρα);, που ξεκίνησε από alexadros, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 9 Σεπ 2009.

1. alexadros

alexadros PB New Member

Σκευτομαι να αγορασω parrotlet(παπαγαλακι μινιατουρα).Ξερει κανεισ να μου πει τιμη?ευχαριστω!

2. fragos

fragos PB Member

κανει γυρω στα 80-90 ευρω.

3. mariah

mariah PB Member

Πληροφοριες για παροτλετ εδω https://petbirds.gr/articles/parrotlet-το-παπαγαλάκι-μινιατούρα.151/
    Νομιζω οτι απο εκτροφεα ειναι πιο ακριβο αν δεν κανω λαθος!Εχεις βρει καποιον να το παρεις ή απο πετ σοπ?Νομιζω σε πετ σοπ πολυ δυσκολα θα βρεις.Ειναι δυσευρετα!Θα σου πουνε και παιδια που εχουν παροτλετ εδω μεσα!

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 10 Ιουλ 2016
  4. Ladonna

Ladonna PB New Member

αν πάρεις από εκτροφέα, μεγαλωμένο στο χέρι νομίζω πως οι τιμές κυμαίνονται γύρω στα 160 ευρώ, ανάλογα με το χρώμα.

5. alexadros

alexadros PB New Member

παιδια οχι δεν τα εχω δει πουθενα να πουλιουνται.απο το forum τα ειδα και θελω παρα πολυ να παρω.θα μου πει καποιοσ καποιο μαγαζι εντωσ τησ Αθήνασ που ξερει οτι πουλανε για να παω να αγωρασω?

6. vas

vas PB New Member

προσωπικά δεν ξέρω κάποιο μαγαζί,
    εγώ 2 φορές έχω πετύχει πάροτλετ και τα πουλούσαν για λοβ...

7. Ladonna

Ladonna PB New Member

υπάρχει ένα μέλος του forum που αναπαράγει.
    λεγεται nicola
    δεν μπαίνει πολύ συχνά, οπότε αν του αφήσεις μήνυμα, κάνε λίγη υπομονή...

8. alexadros

alexadros PB New Member

τωρα που το λετε νομιζω πωσ τα εχω δει κι εγω σε pet-shop και τα πουλανε οντωσ για love.θα παω να τσεκαρω και θα σασ πω

Μοιραστείτε

Φόρτωση...