Πόσο κοστίζει ένας παπαγάλος Κοκατίλ;

Συζήτηση με θέμα Πόσο κοστίζει ένας παπαγάλος Κοκατίλ;, που ξεκίνησε από paris27, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 3 Απρ 2008.

1. paris27

paris27 PB New Member

Καλησπερα!Μπορειτε να μου πειτε ποσο κοστιζει ενας παπαγαλος κοκατιλ?

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Εδω τους εχω βρει απο 45 εως 75 ευρω! Γενικα γυρω στα 45-50. Αυτος με το 75 λιγο απατεωνας μου φαινεται... :D

3. paris27

paris27 PB New Member

Nα 'σαι καλα Ανεστη!Ευχαριστω!:)

4. original9

original9 PB New Member

Παιδια μου κανουν εντυπωση οι τιμες που διαβαζω για ολα σχεδον τα πουλια.Εδω στην Κυπρο οι τιμες ειναι πολυ πιο χαμηλες.τα κοκατιλ κοστιζουν γυρω στα 20 ευρω,τα κοινα παπαγαλακια και οι ζεπρες 5 ευρω, τα κοινα καναρινια 17-18, ενω τα γκλοστερ και τα κοκκινα που ειναι οι ρατσες που εκτρεφω κοστιζουν μεταξυ 60-80 ευρω το ζευγαρι αναλογα με την ποιοτητα των πουλιών.

5. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

:eek: Μήπως να κανονίζαμε να μας στείλεις μερικά πουλιά :D

6. original9

original9 PB New Member

Μαλλον εσεις πρεπει να μας στειλετε αφου τα πουλια που εισαγονται ειναι απο βορειες κυριως χωρες(βελγιο,ολλανδια,γερμανια), με αποτέλεσμα να ειναι ακαταλληλα για αναπαραγωγη απο τον πρωτο χρονο,αφου υπαρχει μεγαλη διαφορα θερμοκρασιας και καιρικων συνθηκων.:rolleyes:
    Οποιος κανει το ταξιδακι του στην Κυπρο το σπιτι μου ειναι ανοικτο και για φιλοξενια αλλα και πουλακια θα του δωσω

7. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Paidia, an kserete kanena Pet sto Rethimno...doste mou dieuthinsi...mporei na pao se kanena mina...tha rikso mia matia...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...