Πως να ξεκινησω να ταϊζω τον παπαγάλο μου στο χέρι;

Συζήτηση με θέμα Πως να ξεκινησω να ταϊζω τον παπαγάλο μου στο χέρι;, που ξεκίνησε από antonis1998, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 1 Σεπ 2015.

1. antonis1998

antonis1998 PB New Member

παιδια θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση πως μπορω να ξεκοινησω να ταϊζω τον μικρο μου μαξ στο χερι μου;;

2. evans

evans PB Member

Κοίτα δεν νομίζω να εννοείς με κρέμα ειναι ενήλικο! Αν θες να το ταιζεις βάζεις σπορακια στο ενα χέρι και τον μαξ στο άλλο! Αν δεν τον ενθουσιάζουν τα σπόρια και αδιαφορεί προσπάθησε με την αγαπημένη του λιχουδιά ή millet για το οποίο τρελαίνονται ολα τα πουλιά!

3. antonis1998

θα το δοκιμασω αυριο σε ευχαριστω πολυ

4. antonis1998

δοκιμασα με κεχρι και τιποτα το ανακατεψα και με παπαγαλινη και παλι τιποτα:/

5. evans

evans PB Member

Θελει επιμονη και πανω απο ολα υπομονη δεν γινονται ολα σε μια μερα !Το πουλι θα εκρασει το ενδιαφερον του αμα το θελησει δεν μπορεις να του το επιβαλεις συνεχιζεις και καποια στιγμη θα φαει οταν το θελησει!

6. antonis1998

εχεις δικιο ναι αλλα ξερεις αγχωνομαι επειδη πρωτη φορα και τον εχω αγαπησει πολυ σε ευχαριστω:)

7. evans

evans PB Member

Μην αγχωνεσαι γιατι το νιωθει και το πουλι αυτο του μεταφερεις συναισθηματα ολα θα κινησουν ομαλα .

8. fredy

fredy PB New Member

μπορω να σε βοηθησω ! ΠΡΩΤΑ ΔΟΣΤΟΥ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΕΣ΄ ΣΤΟ ΚΛΟΥΒΙ ΜΕΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΧΑΪΔΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΟΣΕΙΣ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ

9. melagio80

melagio80 PB Member

Εγώ είχα αγοράσει έναν άγριο Ringneck. Παρατήρησα πως τρελαινόταν για μήλο! Έτσι σιγά σιγά ξεκίνησα να του το φέρνω κοντά στα καγκελακια. Τα κατάφερα!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...