Πως να μαθω το καναρινι να κελαηδαει;

Συζήτηση με θέμα Πως να μαθω το καναρινι να κελαηδαει;, που ξεκίνησε από Γιάννης ο Καναρινάς, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 18 Απρ 2016.

ianos
Best Answer ianos, 18 Απρ 2016
http://www.elit-timbrado.gr/doc_library/cd__timbrado.html Εδώ ειναι το εκπαιδευτικό υλικο Ολόκληρο το Post
  1. Λοιπον απο εσας τους εμπειρους θελω να μου πειτε πως να μαθω το καναρινι να κελαιδαει με διαφορα βιντεακια στο youtube (δεν θελω να τον τρεξω να τραγουδησει πιο γρηγορα εξαλλου τον ακουω καθε μερα αλλα δεν κανει και πολλα ,στροφες και τα λοιπα )

2. Best Answer:
    Post #319556 by ianos, 18 Απρ 2016
  3. ianos

ianos Daily Active Member

Εγώ πάντως στα μωρά κάθε χρόνο και για πολλούς μήνες, περίπου δλδ 4-6 μήνες, βάζω να ακούνε ενα δίωρο νωρίς το πρωί και ενα δίωρο το απόγευμα, δλδ ώρες που τα πουλιά ειναι ήσυχα και δεν έχουν μεγάλη δραστηριότητα, όλα τα cd εκπαίδευσης της ΕΛΙΤ, τα οποία θα βρεις στο αντίστοιχο site.

4. Συγγνωμη αλλα δεν μπορω να το βρω μπορεις να μου δωσεις το λινκ?

5. ianos

ianos Daily Active Member

ianos, 18 Απρ 2016
    Best Answer
  6. theodr

theodr PB Member

Εγώ θα σου προτείνω εκτός από τα μαθήματα τραγουδιού που θα βάζεις να διαβάσεις αθρα σχετικά με την διατροφή και την φροντίδα. Ειναι απαραιτητα συστατικά για να μπορεί να τραγουδάει.

7. Το ξερω και γι αυτο εχω προετοιμαστει κωστα του βαζω μηλο αυγοτροφη πολυ καθαριοτητα

8. georgels

georgels PB New Member

Συγνωμη...για τιμπραντο μιλαμε? Γιατι αν ειναι τιμπραντο καλον ειναι να ακουει νοτες απο τιμπραντο..αλλιως με το κελαιδισμα και τα ασματα κοινων καναρινιων χανεται το δικο τους...τωρα περι ορεξεως.. :)

9. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Είναι ένα παιχνίδι επιθυμιών μας και ικανοτήτων του πτηνού...
    Εσύ τι ακριβώς ζητάς από το καναρίνι σου και θέλεις να το "δασκαλέψεις"?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...