Πως να ζευγαρωσω καρδερινα με καναρα;

Συζήτηση με θέμα Πως να ζευγαρωσω καρδερινα με καναρα;, που ξεκίνησε από rabitto902, στο Forum 'Αναπαραγωγή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 31 Μαϊ 2008.

1. rabitto902

rabitto902 PB New Member

Καλημερα με λενε χαρη κ ειμαι νεος στην παρεα σας...
    απο πολυ μικρος εχω ασχοληθει με τα καναρινια κ την εκτροφη τους
    τα τελευταια χρονια εχω παψει να εχω καναρινια κ ασχολουμε με την εκτροφη αγριων πουλιων τα οποια αγορασα απο pets shop.
    στην παρεα μου εχω μια καρδερινα ενα φλωρο ενα καρδεριδοκαναρο κ ενα μοζαμβικης.
    Το τελευταιο καιρο εκανα μια προσπαθεια να ζευγαρωσω την καρδερινα μου με μια καναρα αλλα τιποτα...
    κ τα δυο ειναι φουσκομενα(πυρωμενα) η μυτη τους ειναι ασπρη η καρδερινα κελαηδαει αλλα ειναι αδιαφορα το ενα για το αλλο,η καναρα ουτε που κοιταει προς την φωλια
    τι να κανω???
    ευχαριστω εκ των προτερων

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Καλως ηρθες Χαρη! :) Οι πιο εμπειροι σε αυτα τα θεματα θα μπορεσουν σιγουρα να σε κατατοπισουν. Ριξε και μια ματια στο φορουμ ομως εχει πολλα ετοιμα θεματα που θα μπορουσες να διαβασεις για τα υβριδια... ;)

3. rabitto902

rabitto902 PB New Member

ευχαριστω πολυ

4. Kostas21

Kostas21 PB Member

Καλως ορισες.

5. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Μια κανάρα που δεν ασχολείται με νήμα και φωλιά, ΔΕΝ είναι πυρωμένη.
    Η γνώμη μου είναι οτι είναι πολύ αργά πλέον, για να αρχήσεις προετοιμασία
    ζευγαρώματος.

6. rabitto902

rabitto902 PB New Member

Σας ευχαριστω ολους, αν κ τα εχω βαλει μαζι απο το πασχα ...

7. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

καλως ηλθες κα ιαν ειναι δυνατον να μας πεις τι προετοιμασια εκανες ωστε να δουμε τα λαθη και να τα επισημανουμε για ...του χρονου

8. lizard

lizard PB Member Article Writer

Καλως ορισες και καλη διαμονη.

9. Πόπη Μπού

Πόπη Μπού PB New Member

Kαλως ορισες και καλη αρχη.

10. valantis1

valantis1 PB New Member

Καλως ηρθες στην παρεα μας. Προς το παρων ειναι αργα για να τα ξαναβαλεις για ζευγαρωμα. Μεχρι του χρονου σιγουρα θα εχεις μαθει περισσοτερα απο διαφορους εμπειρους εδω μεσα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...