Πως μπορω να βρω μικρο κοκατιλ ταισμενο στο χερι;

Συζήτηση με θέμα Πως μπορω να βρω μικρο κοκατιλ ταισμενο στο χερι;, που ξεκίνησε από akis07, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 31 Ιαν 2009.

1. akis07

akis07 PB New Member

γεια σας και παλι.
    πος μπορω να βρω μικρο κοκατιλ ταισμενο στο χερι?
    α και ποσο κοστιζει περιπου?

2. akis07

akis07 PB New Member

pleaseee! απαντηστε μου θελω να παρω ενα μικρουλι

3. ALONE WOLF

ALONE WOLF PB New Member

γεια σου υπαρχει ενα pet στην Αθήνα αλλα ειναι ακριβα πιο καλα παρε χρυση ευκαιρια θα βρεις απο ιδιω
    τες

4. Αθηνα

Αθηνα PB New Member

για πιο πετ στην αθήνα λεμε??

5. Αθηνα

Αθηνα PB New Member

ακη,εγω ειχα βρει ενα μωρο στην τιμη των 80. (θεωρειται ακριβο?) μονο που προσεχε τα πετ γιατι δεν μπορεις να ξερεις ποσο υγειες θα ειναι...και εγω προς αναζητηση ειμαι...

6. ALONE WOLF

ALONE WOLF PB New Member

καλημερα το μεγαλο στην Αθήνας στην γωνια αλλλα ειναι λιγο απαταωνας προσοχη! αλλα αποτι εχω ακουσει τοσο ειναι ι τιμη στα ημερα γυρο στα 80

7. Yasmin

Yasmin PB Member

Αυτός στην Αθήνας είναι ΠΟΛΥ μεγάλος απαταιώνας! Πήγε να δώσει σε έναν άνθρωπο Budgie ήμερο, στην τιμή των 120€ παρακαλώ. Σαν να μην έφθανε αυτό, του έλεγε κιόλας ότι πρόκειται για ευκαιρία γιατί απαιτεί πολλή δουλειά, αυτό και θα έπρεπε να το δείνει πάνω από 200€€ κανονικά.. Η Δήμητρα είχε πάρει μωρό κοκατιλάκι πριν από τα Χριστούγενα.. Δε χάνετε να ρωτήσετε! ;)

8. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

120 ένα Budgie?? O Χριστός κι η Παναγία! Αν ήταν Ζακό δηλαδή πόσο θα ζητούσε?? 10.000?? Έλεος!
    Όπως είπε κι η Έφη έχω πάρει μια τρελοκοκατιλίτσα ταϊσμένη στο χέρι (αλλά πολύ παραπάνω από την τιμή των 80 ε).Όποιος θέλει στοιχεία ας μου στείλει μήνυμα.

9. kits

kits PB New Member

αν εδιαφερεσε ακομα για μωρο εχει στο αιγαλεω διπλα στο σουπερ μαρκετ βασιλοπουλος.2 μηνων ταϊσμενο στο χερι 130 ευρω.

10. CLIT

CLIT PB New Member

Στη Μάρκου Μπότσαρη το Βασιλόπουλο?

11. mariah

mariah PB Member

Που ξερεις οτι ειναι ταισμενο στο χερι?Εχεις δει καποια πιστοποιηση,χαρτια,εχει δαχτυλιδι το πουλακι?

12. kits

kits PB New Member

δεν ξερο γιατι δεν ειμαι απο αιγαλεω .ειναι διπλα ακρηβος απο το βασιλοπουλο ιερα οδο αιγαλεω

13. mariah

mariah PB Member

Καλυτερα να ειμαστε ακριβεις και να μη λεμε κατι αν δεν το ξερουμε σιγουρα.Παιρνουμε στο λαιμο μας και τον αλλον.;))
    Φιλικα
    Μαρια

14. CLIT

CLIT PB New Member

Στο πρώτο δρόμο παράλληλα απ' την Ιερά Οδό. Κατάλαβα. Ρωτάω επειδή έχει κι άλλο Βασιλόπουλο πάνω απ' την Θηβών. Είναι εντάξει pet - shop? Πώς σου φάνηκε?

15. Yasmin

Yasmin PB Member

Το ξέρω ότι μπορεί να ακουστώ "γραφική"., αλλά ψάξτε το όσο μπορείτε από εκτροφέα

16. kits

kits PB New Member

δεν εχει δαχτυλιδι ουτε χαρτια.Αλλα ειναι στανταρ μωρο γιατι φαινοταν και πολυ ηρεμο.

17. CLIT

CLIT PB New Member

Δε ξέρω πώς γίνεται, αλλά εγώ δυσκολεύομαι να βρω εκτροφείς. Εκτός από ένα παιδί εδώ μέσα, που δε νομίζω νά 'χει cockatiel και τον κύριο στη Ρόδο που ούτε αυτός έχει. Για μωρά πάντα μιλάω.

18. mariah

mariah PB Member

Τα φαινομενα απατουν πολλες φορες αν δεν εχουμε απτες αποδειξεις!Καλο ειναι να ειμαστε προσεκτικοι και συγκρατημενοι!

19. Yasmin

Yasmin PB Member

Για δες πιο προσεχτικά το post #8! ;)
    Νομίζω σου είχα πει με πμ και για κάποιον άλλον.. :)

20. CLIT

CLIT PB New Member

Ναι, απλά δεν΄τον είχα ρωτήσει τότε για cockatiel. Αλλά τώρα που το λες έχεις δίκιο. Σ' ευχαριστώ και για τα δύο.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...