Πως μπορω να αναγνωρισω την ηλικια του κοκατιλ μου;

Συζήτηση με θέμα Πως μπορω να αναγνωρισω την ηλικια του κοκατιλ μου;, που ξεκίνησε από Στελιος111, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 9 Σεπ 2008.

1. Στελιος111

Στελιος111 PB New Member

Γεια σας,

Εχω πάρει ένα κοκατιλ πρόσφατα και θα ήθελα να αναγνωρίσω αν είναι μικρής ηλικίας η αν το πετσοπάς με κορόιδεψε σας παρακαλώ πολύ απαντήστε μου.

2. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Αυτό μπορείς να το διαπιστώσεις από το δαχτυλίδι που έχει στο πόδι του.

3. Στελιος111

Στελιος111 PB New Member

Πωσ δηλαδη???:confused::confused::confused::confused:

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Αν φοραει δαχτυλιδι το γραφει επανω κατα πασα πιθανοτητα. αν φοραει δαχτυλιδι και δε γραφει τιποτα τοτε δε μπορεις! ;)

5. MyriamK

MyriamK PB New Member PBCP Contributor

6. xenia

xenia PB New Member

Σ εμένα πάντως η κυρία του πετ σοπ μου, μου πε πως αυτο με το δαχτυλιδι κ ηλικίες δεν ισχύει.. Μου πε ότι είναι απλά κωδικοί. Ενα αντιστοιχο barcode ας πουμε για πετ σοπ.

7. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Εγω μια ζωη ξέρω ότι το δαχτυλίδι που φοράει το πουλί είναι και η ταυτότητα του

8. MyriamK

Ξένια μου καλησπέρα..

Γενικά τα πετ σοπ και οι καταστηματάρχες δεν φημίζονται για τις καλές τους γνώσεις γύρω από τα ζώα. Βγαίνουμε και εκτός θέματος τώρα, αλλά κάθε δαχτυλίδι αναγράφει την χρονιά γέννησης του πουλιού. Πολλοί εκτροφείς από εδώ μέσα μπορούν να σου το πιστοποιήσουν.:)

9. jordaninio

jordaninio PB New Member

νομιζω οτι καποιοι στα πετ σοπ δεν ξερουν ουτε τα βασικα...πανω στο δαχτυλιδι γραφε τη χρονολογια γεννησης..εμενα πχ γραφει 08

10. xenia

xenia PB New Member

Τί να πω ρε παιδιά. Κ γω η αφελής την πίστεψα. Εμένα το ένα Lovebird τώρα που γράφει κ 02 κ 05.. τί να ισχύει? Αλλά βέβαια, κ σχετική να είναι δε τη συμφέρει να ξέρω την αλήθεια γιατί υποτίθεται ότι μου τα πούλησε για μικρά..:mad:

11. MyriamK

Γράψε μας τι γραφει το δαχτυλίδι για να σου πουμε :) Όλα τα στοιχεία.

12. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

Kai afto pou sou poulise san mikra itane tempelis. Giati pistebete ta pio poli papagalakia edo den exoune daxtilidia ??? Na min boris na zakaris pio xronologia einai to pouli. Otan erthounde ta poulia apo ekso to proto einai na koboune ola ta daxtilidia.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...