Πως θα μεγαλώσω ένα budqerigar μόνος μου;

Συζήτηση με θέμα Πως θα μεγαλώσω ένα budqerigar μόνος μου;, που ξεκίνησε από panos13, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 13 Φεβ 2009.

1. panos13

panos13 PB New Member

Αν μπορεί να μου δώσει κάποιος πληροφορίες για το πως θα μεγαλώσω έναν νεοσσό Budgerigar μόνος μου, δεν θέλω να έχω απώλεια!

2. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Καταρχας γραφε με αλληνικους χαρακτηρες.Ειναισ οτυς κανονες του φορουμ.

Το μωρο τι ηλικια εχει?Θα πρεπει να αγορασεις σκονη μειγματος για νεοοσους παπαγαλους.Την αραιωνεις με νερο και την χορηγεις στο πουλι με συρριγα.To εχεις ξαναεπιχειρισει?Αν οχι εγω θα σου λεγα να μην το κανεις.Κανε μια σχετικη αναζητηση στο φορουμ.Θα βρεις πολλα παρομοια θεματα στο φορουμ.Σου παραθετω ενα βιντεακι να δεις πως ταιζονται.

3. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Θα ήθελα να σε ρωτήσω γιατί κανεις αυτή την ερώτηση: Εχεις καποιο ζευγάρι που δεν ταίζει?? Σκέφτεσαι να αποκτήσεις ένα τοσο μωρό παπαγαλάκι με αγορά?? Εχεις ανάλογη εμπειρία???

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω , αλλά να ξέρεις πως είναι μεγάλη ευθύνη και πολύ δύσκολη δουλειά. Εχεις τον χρόνο να ταίζεις το νεογέννητο σε τετοια συχνότητα που να μην πεθάνει από ασιτία? Ξερεις την πυκνότητα της τροφής, την θερμοκρασία του μειγματος?? Ολα αυτά είναι καθοριστικοί παράγοντες για την βιωσιμότητα των νεοσσών.

Το βιντεάκι του Φωτη δεν είναι και τόσο κατατοπιστικό, αλλά αν το ψαξεις λίγο μπορείς να βρείς ανάλογα βιντεάκια. :)

4. panos13

panos13 PB New Member

ευχαριστω πολυ

ευχαριστω πολυ για τι βοηθεια:) βρηκα αρκετες πληροφοριες απο ανθρωπο που ξερει.. ευχαριστω πολυ

Μοιραστείτε

Φόρτωση...