Πως θα μαθω στο lovebird μου να μενει στο δαχτυλο;

Συζήτηση με θέμα Πως θα μαθω στο lovebird μου να μενει στο δαχτυλο;, που ξεκίνησε από rania koko, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 25 Ιουν 2009.

1. rania koko

rania koko PB New Member

γεια σασ παιδια..θα ηθελα να ρωτησω πως να κανω τον κοκο να μη πηγαινει στον καρπο αλλα να μενει στο δαχτυλο μου:)

2. constadinos

constadinos PB New Member

3. rania koko

rania koko PB New Member

κωνσταντινε,ανεβαινει στο δαχτυλο μου αλλα δε μενει εκει..προχωρα προσ την παλαμη,τον καρπο και συνηθωσ καθεται αναμεσα στον αγκωνα και την παλαμη.θελω να μην πηγαινει εκει,αλλα να μενει στο δαχτυλο..

4. constadinos

Ενταξει πουλι ειναι!Οπου βολευεται αυτο θα καθισει!Δε λες παλι καλα που καθεται και πανω σου!Εγω σημερα καταφερα να αναιβει στο χερι μου ο αρσενικος μου μονο για τρια μετριμενα δευτερολεπτα...Τελως παντων!Προσπαθησε να τον προσελκυσεις με ενα αγαπημενο του π.χ σνακ ή παιχνιδι και να το οδηγησεις στο δαχτυλο σου!Σε αφηνει να το χαιδευεις?

5. rania koko

rania koko PB New Member

χαχα!και μενα ετσι εκανε στην αρχη!ανεβαινε,με κοιτουσε,πετουσε:Big Grin: καποιεσ φορεσ μ εχει αφησει αναμεσα στα φτερακια,στο κεφαλακι και στην κοιλιτσα(εδω μ αφηνει τισ περισσοτερεσ φορεσ!)αλλα εχει ενα βλεμμα σε στυλ¨:τι ειναι τωρα αυτο?μ αρεσει? και μετα απο λιγη ωρα μου ριχνει μια τσιμπια!χεχε!απλα θελω να καθεται εκει γιατι ειναι πιο πρακτικο και θελω να νιωθει ασφαλεια και εκει!και αν το καταφερω σιγουρα θα του αρεσει,αφου ειναι σαν κλαδακι:p

6. constadinos

Σε αφηνει να το χαιδεψεις?Επανελαβα την ερωτηση μου για να δω αν ειναι εξοικιωμενο στο ανθρωπινο χερι!Μπορει να φοβαται το δαχτυλο σου γι αυτο και δεν ανεβαινει πανω του!

7. rania koko

rania koko PB New Member

πολυ λιγεσ φορεσ..κυριωσ με την παλαμη μαφηνει(δεσ φωτο σε προφιλ μου)αλλα κ αυτο σπανια..τρωει ομωσ απο το δαχτυλο μου!

8. mariah

mariah PB Member

Αυτο που λες θα γινει με τον καιρο πιστευω.Αφου εχει φτασει στο σημειο να ανεβαινει πανω σου εισαι σε καλο δρομο!Υπομονη χρειαζεται!Δελεασε τον με λιχουδιες!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...