Πως θα γίνουν τα πτερά του καναρινιού μου κίτρινα όπως πριν;

Συζήτηση με θέμα Πως θα γίνουν τα πτερά του καναρινιού μου κίτρινα όπως πριν;, που ξεκίνησε από Sergios, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 29 Νοε 2008.

1. Sergios

Sergios PB New Member

Γειά σας, θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος τα πτερά του καναρινιού μου να γίνουν κίτρινα όπως πριν.Το καναρίνι αυτό το έχω ένα χρόνο.Υπάρχουν κάποιες τροφές που μπορούν να δώσουν το χρώμα ή αναγκαστικά θα πρέπει να χρησιμοποιήσω το orlux yell-lux(αν φυσικά είναι ακίνδυνο)?Φωτογραφίες υπάρχουν στο προφιλ μου.
    Ευχαριστώ

2. stav

stav PB New Member

Τι χρωμα εχουν τωρα;

3. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

Isele kitrina xrostika omos PRIN tin pteroria. Tora prepei na perimeneis mexri tin epomenei pteroria.

4. Sergios

Sergios PB New Member

Τώρα έχει ξεκινησει να μαδαει.Τα μικρα πουπουλα τώρα του φεύγουν και είναι τα άσπρα.Του βάζω στο μπάνιο το biobad.Ευχαριστώ για τις απαντησεις.

5. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

...Δεν ειναι λιγο περιεργο να κανει τωρα πτερορροια ???:cool:..

6. Sergios

Sergios PB New Member

Είναι όντως περιεργο.Σήμερα πάντως ως και τώρα που μιλαμε δεν έχει χάσει άλλα.Τις τρεις τελευταιες μερες όμως έχασε και μάλιστα χθες τουφυγε και ένα κομματακι απο το ένα πτερο(καλαμι).Όλα τα άλλα πουπουλα πουχασε είναι απο τα μικρα(αυτα που δεν έχουν μεγαλα καλαμια).

Μοιραστείτε

Φόρτωση...