Πως ζευγαρωνουν οι σπινοι;

Συζήτηση με θέμα Πως ζευγαρωνουν οι σπινοι;, που ξεκίνησε από ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ, στο Forum 'Αναπαραγωγή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 27 Ιαν 2008.

1. Ειμαι καινουριος και θα ηθελα να μου απαντηση καποιος αν ξερει πως ζευγαρωνουν οι σπινοι.Εχω ακουσει οτι γινεται στον αερα.Ισχυει?

2. καλως ηλθες εδω και μαλλον δεν ισχυει γιατι τα μονα πτηνα που ξερω να ζευγαρωνουν στον αερα ειναι τα σαϊνια{ειδος γερακιου}

3. srp

srp PB New Member

Για να ζευγαροσουν οι σπινοι θελουν μια μεγαλη κλουβα και να μην τα ενωχλειτε. Πηρονουν με αυγο και εντομα νομειζω Και αποτη ξερω ζευγαρονουν οπος ολα τα πτηνα.

4. Γεια σας.Καποιος μου ειπε σιγουρα οτι οι καλιανδρες ζευγαρωνουν σιγουρα στον αερα.Εχει βγαλει κανεις σπινους η σπινοκαναρα σε ζευγαρωστρες 35-30-60?

5. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

Signomi na katalabeno, kanonika leme MAKROS x PLATOS x YPSOS. Kapou diskolebo me tin "Zefgarostra"

Alexandros

6. Δε νομιζω να υπηρχε πιθανοτητα το 60 να υψας! οποτε το 30 ειναι πλατος και το 35 υψος.

7. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

Gia SPINOUS einai poli mikro, den pistebo na gini kati.

Alexandros

8. Ρωταω γιατι περσι σε μια τετοια ζευγαρωστρα ο αρσενικος κυνηγουσε τη θυληκια και αυτη δεν καθοταν και μεσα σε ενα μηνα γεννησε ασπορα.

9. kristhegreek

kristhegreek PB New Member

Δεν είχε πυρώσει το θηλυκό.

10. Αν δεν ειχε πυρωσει λογικα δεν θα γεννουσε ,γιατι μολις πεταξα τα αυγα ο αρσενικος παλι την κυνηγουσε αλλα μετα δεν εγινε τιποτα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...