Πως ζευγαρωνουν οι σπινοι;

• Θεματοθέτης ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ
  • Ημερομηνία
Γ

ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ

PB New Member
Ειμαι καινουριος και θα ηθελα να μου απαντηση καποιος αν ξερει πως ζευγαρωνουν οι σπινοι.Εχω ακουσει οτι γινεται στον αερα.Ισχυει?

A

astrapogiannos

PB Member
καλως ηλθες εδω και μαλλον δεν ισχυει γιατι τα μονα πτηνα που ξερω να ζευγαρωνουν στον αερα ειναι τα σαϊνια{ειδος γερακιου}

S

srp

PB New Member
Για να ζευγαροσουν οι σπινοι θελουν μια μεγαλη κλουβα και να μην τα ενωχλειτε. Πηρονουν με αυγο και εντομα νομειζω Και αποτη ξερω ζευγαρονουν οπος ολα τα πτηνα.

Γ

ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ

PB New Member
Γεια σας.Καποιος μου ειπε σιγουρα οτι οι καλιανδρες ζευγαρωνουν σιγουρα στον αερα.Εχει βγαλει κανεις σπινους η σπινοκαναρα σε ζευγαρωστρες 35-30-60?

Alexandros

Alexandros

Honored Member
Signomi na katalabeno, kanonika leme MAKROS x PLATOS x YPSOS. Kapou diskolebo me tin "Zefgarostra"

Alexandros

Γ

ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ

PB New Member
Δε νομιζω να υπηρχε πιθανοτητα το 60 να υψας! οποτε το 30 ειναι πλατος και το 35 υψος.

Γ

ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ

PB New Member
Ρωταω γιατι περσι σε μια τετοια ζευγαρωστρα ο αρσενικος κυνηγουσε τη θυληκια και αυτη δεν καθοταν και μεσα σε ενα μηνα γεννησε ασπορα.

Γ

ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ

PB New Member
Αν δεν ειχε πυρωσει λογικα δεν θα γεννουσε ,γιατι μολις πεταξα τα αυγα ο αρσενικος παλι την κυνηγουσε αλλα μετα δεν εγινε τιποτα.