Πως ζευγαρωνουν οι σπινοι;

Συζήτηση με θέμα Πως ζευγαρωνουν οι σπινοι;, που ξεκίνησε από ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ, στο Forum 'Αναπαραγωγή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 27 Ιαν 2008.

1. ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ

ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ PB New Member

Ειμαι καινουριος και θα ηθελα να μου απαντηση καποιος αν ξερει πως ζευγαρωνουν οι σπινοι.Εχω ακουσει οτι γινεται στον αερα.Ισχυει?

2. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

καλως ηλθες εδω και μαλλον δεν ισχυει γιατι τα μονα πτηνα που ξερω να ζευγαρωνουν στον αερα ειναι τα σαϊνια{ειδος γερακιου}

3. srp

srp PB New Member

Για να ζευγαροσουν οι σπινοι θελουν μια μεγαλη κλουβα και να μην τα ενωχλειτε. Πηρονουν με αυγο και εντομα νομειζω Και αποτη ξερω ζευγαρονουν οπος ολα τα πτηνα.

4. ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ

ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ PB New Member

Γεια σας.Καποιος μου ειπε σιγουρα οτι οι καλιανδρες ζευγαρωνουν σιγουρα στον αερα.Εχει βγαλει κανεις σπινους η σπινοκαναρα σε ζευγαρωστρες 35-30-60?

5. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

Signomi na katalabeno, kanonika leme MAKROS x PLATOS x YPSOS. Kapou diskolebo me tin "Zefgarostra"

Alexandros

6. ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ

ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ PB New Member

Δε νομιζω να υπηρχε πιθανοτητα το 60 να υψας! οποτε το 30 ειναι πλατος και το 35 υψος.

7. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

Gia SPINOUS einai poli mikro, den pistebo na gini kati.

Alexandros

8. ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ

ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ PB New Member

Ρωταω γιατι περσι σε μια τετοια ζευγαρωστρα ο αρσενικος κυνηγουσε τη θυληκια και αυτη δεν καθοταν και μεσα σε ενα μηνα γεννησε ασπορα.

9. kristhegreek

kristhegreek PB New Member

Δεν είχε πυρώσει το θηλυκό.

10. ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ

ΓΡΕΒΕΝΙΤΗΣ PB New Member

Αν δεν ειχε πυρωσει λογικα δεν θα γεννουσε ,γιατι μολις πεταξα τα αυγα ο αρσενικος παλι την κυνηγουσε αλλα μετα δεν εγινε τιποτα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...