Πυρωμένο το αρσενικό αλλά η θηλύκια στον κόσμο της

Συζήτηση με θέμα Πυρωμένο το αρσενικό αλλά η θηλύκια στον κόσμο της, που ξεκίνησε από brasidass, στο Forum 'Αναπαραγωγή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 11 Μαϊ 2008.

1. brasidass

brasidass PB New Member

Όλη την ώρα φιλιούνται κελαηδούν αλλά μέχρι εκεί, τι να κάνω εκτός από υπομονή?
    Ούτε φώλια δεν φτιάχνει!

Συνημμένα Αρχεία:

2. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

βρασιδα,θελει λιγο ακομα για να πυρωσει καλα μην βιαζεσαι κα ιθα γινει το ποθητο,απλα χρειαζεται λιγο χρονο ακομα

3. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

συμφωνω με τον Λευτερη.
    θελει χρονο ακομα...οταν ειναι ετοιμη θα αφησει τον αρσενικο και θα την κανουν την δουλεια. υπομονη!

4. ΙΟΑ

ΙΟΑ PB New Member

Υπομονή ,ακόμη λίγο .Πάντως να μήν ξεχνάς ότι μόνο αυτά θα αποφασίσουν και κανένας από μάς.

5. mortis

mortis Banned

Κι εγώ έχω μια κανάρα λευκή με καρδερίνα κι ακόμη τίποτε.Ούτε με το νήμα παίζει.Μαράζι το χω να τη δω έστω να το σκορπάει.Υπάρχει άραγε πιθανότητα να μην πυρρώσει καθόλου;;Κι αν δεν πυρρώσει τι να την κανω;;Να τη βάλω του χρόνου με καναρίνι;;

6. brasidass

brasidass PB New Member

Ποσό καιρό τα έχεις μαζί τα πουλιά?
    Εγώ τα έχω περίπου τρεις μήνες.Έχω βάλει και εγώ μια κίτρινη κινάρα με καρδερίνα και τώρα έστρωσε φώλια και κάθετε σιγά σιγά. Νομίζω ότι τα παιδιά έχουν δίκιο υπομονή.

7. mortis

mortis Banned

Από το Νοεμβριο.Με διατροφή μετα πάντα.Έχω κι άλλα ζευγάρια .Στα άλλα όλα πάνε καλά αυτό εδώ υστερεί.

8. brasidass

brasidass PB New Member

Μακάρι να πάνε όλα καλά αλλά αν όχι δεν πειράζει μπορεί και να μην ταιριάζουν θα ξανά προσπαθήσουμε. Εμείς να είμαστε καλά και τα πουλάκια μας

Μοιραστείτε

Φόρτωση...