Πτηνιατρος στα Τρικαλα

Συζήτηση με θέμα Πτηνιατρος στα Τρικαλα, που ξεκίνησε από nanouko, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 15 Ιουλ 2015.

1. nanouko

nanouko PB New Member

Καλησπέρα,παιδια μηπως γνωρίζει κανεις πνηνιατρο στα τρικαλα γιατι ηρθα για διακοπες και εχω ενα θεμα με τον παπαγάλο μου!

2. Phantomas

Phantomas PB New Member

Δεν υπαρχουν :D τρομερο? η τουλαχιστον εγω δν εχω βρει αν και εκανα μεγαλη αναζητηση.αν βρεις ενημερωσε με

3. nanouko

nanouko PB New Member

Ασε πέφτω απο τα σύννεφα :p Καρδίτσα μηπως;ολοι τοσο άχρηστοι ρε φιλος;!;!;

4. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Αν είμαστε αντικειμενικοί θα πρέπει να μη μιλάμε....
    Να γίνει κάποιος πτηνίατρος στην επαρχία και να περιμένει τι ..... και από ποιους?
    Και όταν δικαιολογημένα θα πει 70 ευρώ οι εξετάσεις του πτηνού και 30 ευρώ η επίσκεψη για το καναρίνι τι θα πούμε?
    Παιδιά και η εξειδίκευση αλλά και ο εργαστηριακός εξοπλισμός που είναι απαραίτητος για τις εξετάσεις των πτηνών, είναι εξαιρετικά ακριβός και με όσα μπορώ να καταλάβω έχουν μηδαμινή πιθανότητα απόσβεσης....
    Ας περιοριστούμε στις γενικές γνώσεις κάποιων κτηνιάτρων που πιθανόν μέσα από τα χρόνια σπουδών και εμπειρίας .... θα ξέρουν σίγουρα κάτι "παραπάνω" από μας.
    Εγώ τουλάχιστο.... έτσι πορεύομαι...

5. nanouko

nanouko PB New Member

Και ομως υπαρχει!πηγαμε σημερα γιατι ειχαμε ενα θεμα με το φτερό μας,εξέτασαν τον ζαζου(το Κοκατιλ μου) και μου ειπαν οτι υπαρχει και ακτινογραφικο μηχάνημα σε περιπτωση που χρειαστεί!ηταν ευγενικοί και νέοι γιατροί θα γραψω εδω το ονομα αλλα και στο αλλο γκρουπ με τους γιατρούς λοιπον ειναι Χριστοδούλου/Δανίκα/Τσιάρα τηλ 2431077711 και ειναι στην Κονδύλη 51(απέναντι απο την πυροσβεστική)

6. misalouris

Να το κάνεις εδώ https://petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/#post-7332

7. nanouko

nanouko PB New Member

Αχα εκει το εκανα!ειμαι το τελευταιο ποστ :)

8. Phantomas

Phantomas PB New Member

Αμα πατε στα Τρικαλα και γνωρισετε κοσμο θα καταλαβετε οτι παρα πολλοι ανθρωποι ασχολουνται με πουλια.

9. misalouris

Δε χρειάζεται να πάω.... είμαι.
    Τα Τρίκαλα ανήκουν στην ευρύτερη γειτονιά μου... και έχω κι εκεί πολλούς φίλους.

10. Phantomas

Phantomas PB New Member

Τοτε θα γνωριζετε οτι πολλοι ασχολουνται με πτηνα στην περιοχη

11. misalouris

Γνωρίζω μερικούς.

12. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Να σχολιασω οτι η ασχολια με τα πτηνα δε συνεπαγεται απαραιτητα και φροντιδα και εξοδα για γιατρους.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...