Πτηνίατροι, Ειδικευμένοι στα Πτηνά Κτηνίατροι

Stavros

Stavros

Administrator
Staff Member
Ένα μεγάλο πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε οι περισσότεροι από εμάς που ασχολούμαστε με τη φροντίδα των πουλιών, είναι η εύρεση ενός πτηνιάτρου - ειδικευμένου στα πτηνά κτηνιάτρου όταν παραστεί ανάγκη. Στο θέμα αυτό μπορείτε να αναφέρετε γιατρούς με ειδικότητα στα πτηνά ώστε να δημιουργηθεί μια λίστα - ευρετήριο.

Μπορείτε επίσης να περιγράψετε τις εντυπώσεις από τις επισκέψεις σας και να κάνετε την αξιολόγησή σας στη σελίδα παρουσίασης του γιατρού, όπου έχει ενταχθεί στον κατάλογο παρουσίασης κτηνιάτρων του PetBirds.

Το θέμα θα παραμένει ανοιχτό για το συνεχή εμπλουτισμό του από εμάς, είτε με καταχωρήσεις νέων γιατρών.

Παρακαλώ κρατήσετε το θέμα καθαρό χωρίς αλλού είδους συζητήσεις μέσα σε αυτό. Για ερωτήσεις ή άλλες πληροφορίες χρησιμοποιήστε το Σχόλια για το θέμα των Πτηνιάτρων ή το εκάστοτε θέμα συζήτησης παρουσίασης, των γιατρών που είναι ήδη ενταγμένοι στον κατάλογο μας.

Λίστα των κτηνιάτρων ανά περιοχή

Αλφαβητικά.

Νομός Αττικής

Αθήνα

Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)
Κώστας Δημητριάδης

Αργυρούπολη - Ελληνικό
Κυριάκος Κονταδάκης

Βάρη - Βούλα - Βουλιαγμένη
Δημήτριος Γ. Βλαχοκώστας (Βούλα)
Vet Clinic - Ιατρικό Κέντρο Μικρών Ζώων (Βούλα)

Ηλιούπολη
Κατερίνα Λουκάκη, Κτηνίατρος

Λυκόβρυση
Κτηνιατρική Μέριμνα - Νικόλαος Κελμάερ

Περιστέρι
Αχιλλέας Ακρίβος

Φιλοθέη - Ψυχικό
Patricia Gray (Ψυχικό)

Πειραιάς

Πειραιάς
Χριστίνα Δουκάκη

Νομός Θεσσαλονίκης

Θεσσαλονίκη

Δημήτριος Σαντοριναίος

Καλαμαριά
Κωνσταντίνος Ι. Γκιουρτζίδης

Μακεδονία

Πιερία
Λεωνίδας Τζέγκας, Κτηνίατρος

Θεσσαλία

Τρίκαλα
Medivet - Κτηνιατρείο Μικρών και Μεγάλων Ζώων

Στερεά Ελλάδα

Μαγνησία
Γεώργιος Μιχαήλ, Κτηνίατρος

Κρήτη

Ηράκλειο
Κορίνα Παρασύρη - Κτηνίατρος

Τελευταία επεξεργασία:
C

City

PB New Member
Αχιλλέας Ακρίβος. Είναι κτηνίατρος τον οποίο δεν έχω επισκεφθεί μου έχουν πεί όμως πολυ καλα λόγια

Pigaki

Pigaki

PB New Member
Δημητριαδης Κωστας. Ειναι συνεργατης του πρωην ΕΚΠΑΖ και πολυ εμπειρος

Sissy

Sissy

Honored Member
Κτηνιατρικό Κέντρο Περιστερίου, Αχιλλέας Ακρίβος

Κριτική
Αχιλλέας Ακρίβος | Κριτικές

πολυ καλος κτηνιατρος, εχει ναρκωσει το καναρινι μου οταν χρειαστηκε του εχει αφαιρεσει πολλες κυστεις (κατα διαστηματα) μεγαλες και μικρες. <τωρα το καναρινι μου εχει καταρρακτη και εχει σχεδον χασει την οραση του ετσι ψαχνω και για κτηνιατρο οφθαλμιατρο που να ασχολειται με πουλια αν ξερει καποιος κατι...παρακαλω πειτε μου>.

Τελευταία επεξεργασία από moderator:
R

redcanary

PB New Member
Σε αυτό το κτηνιατρικό κέντρο (όπου έχουν αναλάβει το σκύλο μας), τους ρώτησα για πτηνίατρο και μου είπαν ότι έχουν.
Θα πάω τα καναρίνια την εποχή που γίνονται τα εμβόλια, οπότε θα σας γράψω εντυπώσεις τότε.
Μάλλον θα ενδιαφέρει περισσότερο όσους είναι εκτός κέντρου Αθήνας.

ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΖΩΩΝ
20ο χλμ Λ.Λαυρίου
19002 Παιανία, Αττικής
Τηλ΄210 6640552-3
Φαξ΄210-6640559

M

muthos

PB New Member
Δημήτριος Γ. Βλαχοκώστας, Κτηνίατρος στη Βούλα.

Ιδρυτικο μελος ΟΕΜ και εκτροφεας καναρινιων.

Φοίβος

Φοίβος

PB Supporter
Γεώργιος Μιχαήλ, Κτηνίατρος

Εχει καλο βιογραφικο αλλα δυστυχως εχασα την καρτα του. Οταν παρω αλλη θα προσθεσω τα στοιχεια.

D

d_mous

PB New Member
ΜΙΧΑΗΛ Π. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Μικρασιατών 79Α & Βασσάνη, 38333, ΒΟΛΟΣ
Τηλ.: 24210-32227
ΚΟΥΚΟΥΣΕΛΗΣ ΑΠ. ΙΩΑΝ.
Τ. Οικονομάκη - Αγ. Νικολάου, 38221, ΒΟΛΟΣ
Τηλ.: 24210 33651

R

RED8CANARIE

PB New Member
Στην Κατερινη υπαρχει κτηνιατρειο του Τζεγκα Λεωνιδα ο οποιος ειναι και εκτροφεας με πολλες διακρισεις μελος του ΦΙΠΣΥΚ.

T

THODORIS1982

PB New Member
ΖΩΟΦΙΛΙΑ
ΠΑΝΑΓΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
κτηνιατρος-Ιατρειο μικρων ζωων-ζωοτροφες-Μικρα Ζωα
Ηρωων πολυτεχνειου 214 Λαρισα
τηλ 2410238766

M

Maya the Bee

PB New Member
Στη Λαρισα που πηγαινω την σκυλα μου, ρωτησα αν εχουν ειδικοτητα στα πτηνα και μου απαντησαν θετικα.
ΖΩΗ ΣΟΦΙΑ - ΓΚΟΥΓΚΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Διεύθυνση: ΗΡ. ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ 208- ΛΑΡΙΣΑ
Τηλ: 2410 537308

Σημ. Ο Ζησης που εργαζεται εκει, μου ειπε οτι εχει εμπειρια απο πτηνα.

G

gianhnsthess

PB New Member
Θεσσαλονίκη,

Η Κλινική των Ζώων Συντροφιάς του Α.Π.Θ., παρέχει υψηλού επιπέδου και παντός τύπου κτηνιατρικές υπηρεσίες σε σκύλους, γάτες, άλογα και στα εξωτικά είδη ζώων (π.χ. χάμστερ, ινδικά χοιρίδια, χελώνες, ιγκουάνα, φίδια).

Διεύθυνση της Κλινικής: Σταύρου Βουτηρά 11 και Γιαννιτσών (κοντά στον Παλαιό Σιδηροδρομικό Σταθμό), ΤΚ 54627, Θεσσαλονίκη. Ώρες λειτουργίας και υποδοχής των ζώων: Εξωτερικά Ιατρεία: Δευτέρα – Παρασκευή 9.00-12.00 π.μ., Εμβολιασμοί: Τετάρτη και Πέμπτη 9.00-12.00 π.μ.
Το κοινό μπορεί να επικοινωνεί με την υπηρεσία των ραντεβού της ΚΖΣ στα τηλέφωνα 2310 – 994403 και 2130 – 994410 και με το Διευθυντή της Κλινικής κ. Α. Φ. Κουτίνα, καθηγητή και DipECVD (2310 994503).
Επισυνάπτονται φωτογραφίες από την κλινική ζώων συντροφιάς.

Επικαιρότητα του Α.Π.Θ. Blog Archive ΥΨΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΖΩΩΝ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑΣ

M

Maya the Bee

PB New Member
Την Κτηνιατρικη Κλινικη του Πανεπιστημιου την συστηνω κι εγω γιατι εχουν σωσει απο βεβαιο θανατο την σκυλα μου.

Πόπη Μπού

Πόπη Μπού

PB New Member
Ιατρείο ζωών συντροφιάς και καναρινιών
Κύμης 18 & Βοσπόρου 128
Καλογρέζα-Ολυμπιακό Στάδιο
Τηλ/Fax -2102717872
Κινητό : -6977219000
Email: ghvet@otenet.gr , info@yourvet.gr

Ωράριο λειτουργίας
Δευτέρα –Παρασκευή
10 : 00 - 13 : 00 & 17 : 00 – 20 : 30
Σάββατο : 10 : 00 – 13 : 30

D

Don_Gr

PB New Member
PET HOYSE
Θεωδορίδης Νικόλαος
Αρχαιολογικού Μουσείου 17 (Ενα στενό πριν το Radio City) - Θεσσαλονίκη
2310-834-274

Ο ιδιοκτήτης του καταστήματος είναι κτηνίατρος και έχει ιδικότητα στα πτηνά! Τον έχω επισκευτεί αρκετές φορές και είναι πολύ καλος!

Μ.Φ.Χ
Don_Gr

S

Sergios

PB New Member
Για την Πάτρα
Μπουρδάκου Ελένη Κανακάρη 212 τηλ 2610340151 κινητο 6944451314
Παπαγεωργιου Σ. Κωσταντινουπόλεως 58 τηλ. 2610439892
Παπαχρήστος Ευάγγελος -DVM Α.Π.Θ. Κορίνθου 151 2610221612 κινητο 6945977723
Επίσης υπάρχει και Αγ.Νικολάου μεταξύ Αγ.Γεωργιου και Αλ.Υψηλάντου(στο τετράγωνο) ο οποιος είναι κτηνίατρος/πτηνίατρος και εμπορεύεται φάρμακα και τροφές για όλα τα ζώα(και καναρίνια).