Πρόβλημα με μικρό καναρινάκι

Συζήτηση με θέμα Πρόβλημα με μικρό καναρινάκι, που ξεκίνησε από Vagos, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 26 Μαϊ 2009.

1. Vagos

Vagos PB New Member

Όπως έχω αναφερθεί σε άλλο θέμα,έχω τέσσερεις νεοσσούς,2-3 εβδομάδων περίπου.Σήμερα που έκανα το συνηθισμένο μου check,διεπίστωσα ότι ένα εξ αυτών ήταν στον πάτο του κλουβιού σε στάση ύπνου.Το πήρα στα χέρια μου και έλεγξα για ψείρες,ή οτιδήποτε άλλο θα αποσπούσε την προσοχή μου ως παράταιρο.
    Τίποτα από όλα αυτά.Φαινομενικά ήταν εντάξει.
    Ζητώ την βοήθειά σας.Τι μπορώ να κάνω για να το βοηθήσω;
    Να του χορηγήσω κάποια αντιβίωση;Εδώ να σημειώσω ότι τα υπόλοιπα τρία πουλάκια είναι υγιέστατα και ζωηρά και τα'ί'ζονται από τον πατέρα(η μαμά στο άλλο μισό του κλουβιού).

2. fragos

fragos PB Member

εχεις παρατηρηση αν αυτο το ταιζουν οι γονεις του.

3. Vagos

Vagos PB New Member

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να εξακριβώσω κάτι τέτοιο.Είδα το πουλάκι κατά τις 12,μετά έπρεπε να φύγω για δουλειά!

4. sainer

sainer PB New Member

μπορει να επεσε στην προσπαθεια του να πεταξει!παντως πρεπει να παρατηρησεις αν το ταιζουν.

5. Vagos

Vagos PB New Member

Τελικά το έχασα την άλλη κιόλας μέρα το πουλάκι.Προσπάθησα να το ταίσω με οδοντογλυφίδα βραστό αυγό,μα δεν άνοιγε το στόμα του.Με τα χίλια ζόρια του έδωσα αντιβίωση της Tafarm,αλλά δεν έγινε τίποτα.Κρίμα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...