Πρωτη μερα νεοσσου budgie στο κλαρι

Συζήτηση με θέμα Πρωτη μερα νεοσσου budgie στο κλαρι, που ξεκίνησε από arislarisa, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 21 Ιουλ 2014.

1. arislarisa

arislarisa PB New Member

Καλησπερα. Σημερα πρωι πρωι βγηκε το πρωτο μου εγγονι την πρωτη του βολτα εξω απο τη φωλια. Καλα τα παμε αν κ λιγο ασταθης στις πατηθρες ;-) ελπιζω πως αυριο θα βγει απο τη φωλια κ το δευτερο. Λογω τσακωμου μανας κ πατερα τα ειχα χωρισει για να παψουν να κυνηγουνται. Μολις βγει κ το 2 να ξαναβαλω τη θυληκια μαζι με το αρσενικο η θα εχω παλι μαλωματα;; θα ηταν καλυτερα να εχω τα μικρα μονα τους μηπως και μ μαθουν καλυτερα; οι γονεις ειναι λιγο ατιθασοι :-( σας ευχαριστω

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Μπράβο με το καλό και το επόμενο!
    Θα περιμένεις να απογαλακτιστούν οι νεοσσοί , θα τους βάλεις μόνους τους σε άλλο κλουβί και θα επιστρέψεις τον πατέρα στην σύζυγο :)

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Αυτο για ποιον λογο αφου δεν ειναι περιοδος αναπαραγωγης?

4. maria p

Παπαγαλάκια Budgie είναι. Ζουν σε ζευγάρια ασχέτως περιόδου αναπαραγωγής.

Τον χώρισε γιατί ενοχλούσε τους νεοσσούς.

5. Φοίβος

ουπς :oops: , νομιζα οτι διαβαζα θεμα στα Καναρινια. :D

6. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Χαχα.. Τι πινεις και δεν μας δινεις;

7. Φοίβος

Καφε και νερο. Ο τιτλος δεν προσδιοριζε το ειδος (θα διορθωθει) και η φραση ακριβως αυτουσια χρησιμοποιειται συχνοτερα στα καναρινια. Αν ψαξεις θα βρεις πολλα ομοια θεματα στα καναρινια με αυτη τη φραση και σχεδον κανενα στους παπαγαλους. Ενιγουει φτανει το οφ τοπικ ας επιστρεψουμε στο θεμα. ;)

8. maria p

Ναι και η παράλειψη στον τίτλο είναι δική μου γιατί τον είχα διορθώσει υποτίθεται :rolleyes:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...