Πρωτεϊνες στις κουτσουλιές

Συζήτηση με θέμα Πρωτεϊνες στις κουτσουλιές, που ξεκίνησε από kwnstantina, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 8 Οκτ 2009.

1. kwnstantina

kwnstantina PB New Member

Καλησπέρα σε όλους... Χθες είδα τον σκύλο του θείου μου και έτρωγε τα κακά των κουνελιών που είχαν πέσει απ' το κλουβί...:p Τον ρώτησα γιατί το κάνει αυτό και μου είπε οτι το κάνουν όλοι οι σκύλοι και τα πουλιά επειδή τα περιττώματα έχουν πρωτεϊνες:confused:...Μηπως τελικά τα πουλάκια μας γιαυτό τις τρώνε? Για να πάρουν πρωτεϊνες?

2. manos74

manos74 PB New Member

οταν λεμε κωνσταντινα οτι οι κουτσουλιες εχουν πρωτεινες αυτες δεν ειναι ουραν οκατευατες εποιδη ολα τα πτηνα εχουν πολλυ γρυγωρο μεταβολισμο δεν προλαβαινουν να αφομιωσουν τις πρωτεινες απο την τρωφη τους και γιαυτο φευγουν με τις κουτσουλιες μαλιστα ειχα δει καποτε σε ενα ντοκιμαντερ σε πτηνοτρωφιο στην αμερικη οτι τις μαζευανε βαζανε και λιγο καινουργια τρωφη και την ξαναδινανε παλι για τρωφη ερε τι τρωμε?

3. kwnstantina

Δηλαδή τελικά δεν κάνει να τι τρώνε?

4. manos74

manos74 PB New Member

οτι δεν κανει δεν κανει τωρα οπως ειδα και στο ντοκιματερ οι κοτες με αυτες μεγαλωνανε

5. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Σαφεστατα και δεν κανει, θελει κι ερωτημα?:confused:
    Το ντοκυμαντερ αυτο που αναφερει ο Μανος προφανως καταδικαζε το γεγονος.

6. kwnstantina

Εγώ ρώτησα μήπως το κάνουν πράγματι για να πάρουν πρωτεϊνες... Αλλά μάλλον δεν το κάνουν γιαυτό... Ευχαριστώ πολύ παιδιά!:)

7. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ισως και να το κανουν γι αυτο, αυτο ομως καλυτερα να το διευκρινησει καποιος ειδικος, το θεμα ειναι οτι ειναι λαθος για οποιον λογο και να τρωνε τις ακαθαρσιες τους.

8. manos74

manos74 PB New Member

αυτο ακριβος που λεει ο φοιβος

Μοιραστείτε

Φόρτωση...