Προτάσεις για συσκευασμένη τροφή

Συζήτηση με θέμα Προτάσεις για συσκευασμένη τροφή, που ξεκίνησε από Akisbet, στο Forum 'Διατροφή Καναρινιών' του PetBirds, 28 Απρ 2015.

1. Akisbet

Akisbet PB New Member

Καλησπέρα .... Εδω κ περιπου 2 μήνες δίνω στα καναρινακια μου την Manitoba-Canary Best Premium 1kg κ ειμαι πολυ ευχαριστημένος , αλλα δεν την βρίσκω σε σακί μεγάλης ποσότητας, μήπως γνωρίζει κάποιος αν βγαίνει σε μεγαλυτερο τσουβάλακι η να μου προτείνει καποια παρόμοια ; Εγω την εχω βρει μονο σε συσκευασία 1 κιλού , ευχαριστώ!

2. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Ψαχνοντας σε ηλεκτρονικα καταστηματα το συγκεκριμενο δεν βλεπω να βγαινει σε μεγαλυτερο του κιλου.. Αλλη σειρα της μανιτοβα βγαινει σε μεγαλα.

3. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Λυπάμαι αλλά σε μια σχετικά γρήγορη αναζήτηση βρίσκω κι εγώ μόνο του ενός κιλού ..
    Όμως στ' αλήθεια χρειάζεσαι μεγαλύτερη ποσότητα?
    Πόσο διάστημα σε καλύπτει αυτή η ποσότητα?

4. Myra

Αν εισαι ικανοποιημενος απο τη μαρκα, γιατι δεν δοκιμαζεις της Manitoba τις μεγαλες συσκευασιες ? σιγουρα δεν ειναι το ιδιο μειγμα, αλλα αν εχεις τοση αναγκη μεγαλη συσκευασια καπως πρεπει να βοηθηθεις και εσυ!

5. nina 2

nina 2 PB New Member

εγω με την σειρα μου να ρωτησω τι γνωμη εχετε γι'αυτο?http://prntscr.com/6z9hwq

6. Myra

Κρεμα ταισματος ειναι? Δεν εχω ιδεα εγω, της vitacraft ειχα τη συσκευασμενη premium και δεν τρελαινονταν τα καναρινια μου να τη φανε. Εσυ παλι μπορεις να μας πεις τι εντυπωση εχεις απο τη συγκεκριμενη :)

7. nina 2

nina 2 PB New Member

ωπ κατι εχουν ποσταρει Γνωρίζετε την αυγοτροφή της Vitakraft (vita life pro baby);
    εγω την εδωσα κ τρωει η μαμα με τρελα κ φυσικα δινει στα μικρα της

δεν είναι κρεμα.Είναι όπως η αυγοτροφη που τρωνε.Αυριο θα βγαλω φωτο να δειξω πως είναι μεσα.Μυριζει ωραια παντος!

8. Myra

Ακομα και τα σκουπιδομπισκοτα μυριζουν ωραια ;)

Εφοσον η μανα τους τρελαινεται, δεν εχεις παρα να μας την συστησεις για καλη αυγοτροφη!

9. nina 2

nina 2 PB New Member

την δινω από την κυριακη κ την εξαφανιζει η μαμα.Αφου της αρεσει,θα της περνω συνεχεια:)

10. Myra

Θα την δινεις με μετρο μολις τελειωσει με τα μικρα, δεν θελουμε να γινει τοφαλα το κοριτσι μας :)

11. nina 2

nina 2 PB New Member

η φωτο δειχνει ότι εχει αυγο-μελι-κριθαρι
    δεν την θελω χοντρη.Θελω να χοροπηδάει.Μικρη είναι ακομα:)

12. Myra

Γι'αυτο μολις τελειωσει με τα μικρα της (αν δεν πας και σε επομενη γεννα) αραιωνεις για να μη παχυνει!

13. nina 2

nina 2 PB New Member

μαλλον θα την αραιωσω από τωρα γιατι οντως παχαινει αυτή.Το διαβασα σε μεταφραση.

14. Myra

Οχι οταν ταιζει τα μικρα, μην ξεχνας οτι το περισσοτερο που τρωει τους το δινει. Οταν τελειωσει το ταισμα,τοτε θα την ελαττωσεις.

15. nina 2

nina 2 PB New Member

εχω κ από την άλλη καλε!

16. Akisbet

Akisbet PB New Member

Γιαννη πριν λιγο καιρό είχα 4 καναρίνια , τώρα εχω αλλα εννιά μικρά κ το ενα ζευγαρι ετοιμάζεται για δεύτερη γεννα , όποτε οι ανάγκες αυξήθηκαν ,

17. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Όντως... πεντάκιλο και λίγο είναι.

18. Myra

Και εγω κοντα στα 20 εχω αλλα βολευομαι με τις μικροτερες... Μονο η 5κιλη θα σε εξυπηρετουσε, γιατι τα 20 κιλα ειναι παααααααρα πολλα νομιζω...

19. TheBigL

TheBigL PB Member

Προτείνω της King.Υπάρχουνε και σε 20 κιλά

20. Myra

Μα εχει και η μανιτοβα 20αρι. Βασικα υπαρχουν αρκετες 20αρες...

Εγω παλι που δεν μπορω να βρω μικρη συσκευασμενη της μανιτοβα τι να πω? χαχα..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...