Προσωρινή λύση προστασίας από αρπακτικά

Συζήτηση με θέμα Προσωρινή λύση προστασίας από αρπακτικά, που ξεκίνησε από goldenvirginia, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 11 Ιουν 2014.

1. goldenvirginia

goldenvirginia PB New Member

Λοιπον μπροστα και πλαγια μπαινει συρμα πισω ΔΕΝ μπαινει για να μπρω να βγαζω το κλουβι, το οποιο θα το τοποθετησω μεσα στην ''ραφιερα'' Πως σας φαινεται ; μιλαω παντα για προσωρινη κατασκευη (δεν εχω λεφτα)

rsz_1dsc02160.jpg

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Μια χαρά είναι. Μήπως θα μπορούσες το μπροστινό σύρμα να το καρφώσεις σταθερό στην μία πλευρά και στην άλλη κάπως να το ανοιγοκλείνεις; Επίσης θα μπορούσε να είναι σε κομμάτια ανά ράφι και όχι μονοκόμματο

3. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Και εγώ μια χαρά το βρίσκω. Φρόντισε να στερεώσεις την κατασκευή στον τοίχο γιατί κινδυνεύει να πέσει όλο μαζι αν δεχθεί επίθεση.

4. goldenvirginia

goldenvirginia PB New Member

θα την στερεωσω στον τοιχο και για εναν αλλο λογο. εδω πανω που μενω βγαζει πολλες φορες αερα δυνατο. Σας ευχαριστω ολους παιδια.

5. Vasilis74

Vasilis74 PB New Member

Βάλε το πλαστικό τετραγωνάκι που βάζουν για τα παιδιά στα μπαλκόνια.....θα γλιτώσεις πολλά χρήματα

6. YannisK

YannisK PB Known Member

επισης μπορεις να βαλεις και ροδακια για ευκολια στο καθαρισμό, ειδικα αν εχει ραφι πολυ χαμηλα. Λυκαβηττο μενεις;

7. Τζουάν

Τζουάν PB New Member

κι εγω ραφιερα ντεξιον εκανα και εντυσα ολες τις πλευρες με κουνελοσυρμα και σιτα για τα κουνουπια και στην μπροστα εκανα μια προσοψη κουνελοσυρμα με σιτα και απο την μια μερια τα εδεσα με tire up και ανοιγει σαν πορτα.απο την αλλη για να στεκεται τα μαγκωνω με κατι δυνατα μανταλακια που πηρα απο το πρακτικερ! κι εχω το κεφαλι μου ησυχο!

DSC05629.2.jpg

8. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Ωραία, απλή και πρακτική λύση!

9. Τζουάν

Τζουάν PB New Member

:) οτι μπορουμε κανουμε!θα κλεισω και το κατω ραφι αφου κατεβασω λιγο και τα αλλα 2,να εχει δλδ 4 χωρους και οχι 3!σιγα σιγα,καθε μηνα κι απο κατι κανουμε!

10. alicedros

alicedros PB Supporter

Μπράβο σου Εύα μου! Πολύ όμορφο αυτό που έφτιαξες! και τώρα κοιμάσαι ήσυχη! ;)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...