Προβλημα στην ουρα κοκατιλ

Συζήτηση με θέμα Προβλημα στην ουρα κοκατιλ, που ξεκίνησε από Mel, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 25 Απρ 2009.

1. Mel

Mel PB New Member

Σε ενα προηγουμενο θεμα, αφου ανεβασα καποιες φωτογραφιες της ουρας του κοκατιλ μου, μου ειπαν οτι ειναι τραυματισμενη:(. Δειτε τις φωτο ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΙΝΚ και αν ειναι οντως τραυματισμενη, τι πρεπει να κανω?:bad
    https://petbirds.gr/threads/Τι-γενους-ειναι-το-κοκατιλ-μου.13120/

2. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Το πρόβλημα όπως είπε και ο Ανέστης, είναι λόγο του περιορισμένου χώρου. Τι διαστάσεις έχει το κλουβάκι του?

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Δεν μιλησε κανεις για τραυματισμο. Τα φτερα ομως ειναι φθαρμενα και σου εξηγησα και τους πιθανους λογους κατα τη γνωμη μου.

4. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Δεν ειπε κανεις οτι ειναι τραυματισμενη.Μην ανυσηχεις.Αλλαξε του κλουβακι και μολις περασει πτερορροια που αρχεται σε λιγους μηνες θα ναι παλι μια χαρα.Αλλα αλλαξε κλουβι για να ειναι ενταξει αλλιως θα χεις παλι τα ιδια αποτελεσματα.

5. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Χαχα...τι συγχρονισμος.Ολοι μαζι γραψαμε.:D

6. Mel

Mel PB New Member

Δεν ξερω... αλλα ειναι μικρο...

7. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Αν υποθέσουμε οτι το μήκος είναι 30-35 εκατοστά τότε χρειάζεσαι ένα κλουβάκι με ελάχιστο μήκος 60 εκατοστά. Πιστεύω ένα κλουβί 80χ60χ60 είναι πολύ καλό για ένα κοκατίλ, αλλά όσο μεγαλύτερο τόσο το καλύτερο

Μοιραστείτε

Φόρτωση...