Προβλημα με το κεφαλι του thor

Συζήτηση με θέμα Προβλημα με το κεφαλι του thor, που ξεκίνησε από Zelda, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 8 Σεπ 2009.

1. Zelda

Zelda PB New Member

παιδια ξαφνικα το κεφαλι του εδω και 2 ωρες δε μπορει να το κουνησει καθολου,ειναι σκυμμενο κατω και κοιταει μονο απο την αριστερη μερια,ετσι τρωει,παιζει κτλπ,εβαλα το χερι μου στο κλουβι και ανεβηκε απο μονος του πανω μου,σαν ν αμου ελεγε...κοιταξε το λαιμο μου,δε ξερω τι επαθε το κεφαλι του ειναι ακουνητο ξαφνικα στο ιδιο σημειο,αλλα ειναι το ιδιο δραστηριος...η φωτο που θα σας βαλω τωρα δειχνι πως ακριβως ειναι το κεφαλι του,η σταση του...αυτη η φωτο βεβαια ειναι πριν εναν μηνα αλλα τωρα ειναι ετσι ακριβως
    δε μου ανεβαζει την φωτο γιατι την ειχα ξαναβαλει σε αυτο το τοπικ
    https://petbirds.gr/threads/Μερικες-καινουριες-φωτο-των-budgies.16431/ δειτε την τριτη φωτο που ειναι πανω στο χερι μου,τι εχει παθει δε ξερω και θα κλαταρω εντελως

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 14 Ιουλ 2016
  2. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Επειδή αναφέρεις ότι η φωτογραφία είναι πριν ένα μήνα, να ρωτήσω γιατί δεν κατάλαβα... Όλο τον μήνα έτσι ήταν το πουλάκι ή επανήλθε και απλά τις τελευταίες 2 ώρες ξαναεμφανίστηκε? Όπως και νά' χει, νομίζω ότι θα πρέπει να συμβουλευτείς κάποιον πτηνίατρο, ειδικά αν είναι έτσι καιρό, ήδη άργησες να το κάνεις. Ό,τι και να σου πούμε εμείς και με όλη την καλή διάθεση, δεν είμαστε γιατροί... Το έχουμε επαναλάβει πολλές φορές, θέλουμε να βοηθήσουμε με την όποια εμπειρία έχει ο καθένας μας, αλλά κακά τα ψέματα, δεν είμαστε οι αρμόδιοι να το κάνουμε. Ελπίζω να κάνεις κάτι όσο πιο γρήγορα μπορείς κι εύχομαι να μην είναι σοβαρό και να γίνει το πουλάκι γρήγορα καλά! ΜΑΡΙΑ

3. Zelda

Zelda PB New Member

δε ειναι ετσι καιρο,πριν 2 ωρες εγινε,η φωτο οταν τραβηχτηκε απλα επαιζε τοτε.

4. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Ευτυχώς! Αν μπορείς, αύριο πρωΐ πρωΐ, πάνε το πουλάκι σε κάποιον γιατρό κι ελπίζω να πάνε όλα καλά!

5. Zelda

Zelda PB New Member

θα το παω,λετε να εκανε καμια αποτομη κινηση κ να πιαστηκε?ξερω γω?τετοιος τρελος που ειναι κιολας

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

αφού έχεις τόσο καλή σχέση δεν το χαιδεύεις απαλά απαλά να το ψηλαφίσεις να δεις μήπως καταλάβεις κάτι? μήπως το είχες κοντά σε παράθυρο και κρύωσε με την αλλαγή του καιρού? περαστικά του Νικόλ μου

7. Zelda

Zelda PB New Member

στο μπαλκονι τα ειχα ολα τα πουλια μου εως στις 9 λετε να κρυωσε???το χαιδεψα απλα εκει αλλα δε ειδα κατι σαν ας πουμε εξογκωμα,χτυπημα η κατι αλλο,ειναι ομως το ιδιο δραστηριος.

8. cockotail love

cockotail love PB New Member

μηπως ειναι κατι στιγμιαιο...γιατι λες οτι ειναι το ιδιο δραστηριος μηπως του καρφωθηκε να εχει ετσι το κεφαλακι του?

9. rania koko

rania koko PB New Member

https://petbirds.gr/threads/Κανάρα-με-πιθανό-εγκεφαλικό.3286/ΔΕΣ ΑΥΤΟ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΑΡΙΝΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΕΡΜΕΝΟ ΚΕΦΑΛΙ.
    ΚΑΙ ΑΥΤΟhttps://petbirds.gr/threads/lovebird-thiliko.12895/..Lovebird με επισησ γερμενο κεφαλι..ελπιζω να σε βοηθησουν και κυριωσ να πανε ολα καλα..το συντομοτερο δυνατο πηγαινε τον σε πτηνιατρο!

στο δευτερο link που σου δινω πηγαινε στοmasked Lovebird Προβλημα με το κεφαλι:)

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 15 Ιουλ 2016
  10. Zelda

Zelda PB New Member

καλημερα,καλα νεα,το σκασμενο μου εκοψε το αιμα χτες,τον εβγαλα απο το κλουβι ,του εκανα πολυ ελαφρο μασαζακι εκει πισω και τον εβαλα ν ακοιμηθει σε ενα καλαθακι με μικρες κουβερτουλες διπλα στο κρεβατι μου για να τον κοιταω,ολη τη νυχτα τον κοιταγα,ξυπναγα καθε λιγο και λιγακι:) σημερα πριν 1 ωρα ακουω χαρουμενα τσιρ τσιρ ξυπναω,ηταν στο τραπεζακι μου πανω και με κοιταγε,φωναζε να τον βαλω στο κλουβακι του,τον πηρα και τον εβαλα πισω στην θυληκια,μαλλον κρυωμα ητανε τοτε.

11. vas

vas PB New Member

ή απλό πιάσιμο :)
    χαίρομαι πάντως για το πουλάκι σου

12. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

καλημέρα μπράβο χαίρομαι πρόσεχέ τα κούκλα μου αυτή η απότομη αλλαγή είναι πιο επικίνδυνη απ τον χειμώνα.

13. rania koko

rania koko PB New Member

μπραβο πολυ χαιρομαι!:)

14. mariah

mariah PB Member

Μπραβο που ειναι καλυτερα,αλλα καλο θα ηταν να το πηγαινες και για μια εξεταση σε γιατρο.Ποτέ δεν ξερεις!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...