Προβλημα με καναρινι, γυμνη κοιλια

Συζήτηση με θέμα Προβλημα με καναρινι, γυμνη κοιλια, που ξεκίνησε από gounaris, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 24 Μαρ 2014.

1. gounaris

gounaris PB New Member

θέλω μια βοήθεια σας παρακαλώ έδωσα στα καναρινιά μου baykox για 5 μέρες (ήταν αδιάθετα και φουσκωμένα) τώρα είναι καλύτερα αλλά η κοιλιά τούς είναι έτσι .τι να κάνω?

koilia_1.jpg koilia_4.jpg rsz_koilia_3.jpg

2. brand13

brand13 PB Member

Για ποιο λόγο έδωσες baycox και σε τι δοσολογία;

3. gounaris

gounaris PB New Member

για κοκκιδια μου ειπαν 0.25 ml baycox σε 12.5 ml νερο και απο αυτο το διαλυμα ,εδεινα 0.25 ml το πρωι και αλλο τοσο το απογευμα για 5 μερες στο στομα με συρριγκα....

4. brand13

brand13 PB Member

Δεν είμαι αρμόδιος εγώ να κρίνω αλλά αυτός που σου έδωσε την δοσολογία τι ήταν και τι διάγνωση έκανε και σου έδωσε ένα τόσο βαρύ φάρμακο και σε ΛΑΘΟΣ δοσολογία; Η σωστή δοσολογία βάση και του φυλλαδίου των οδηγιών του ίδιου του φαρμάκου είναι 1ml σε 1lt νερό και στην ποτίστρα για 2 εικοσιτετράωρα ή 3ml σε 1lt νερό και στην ποτίστρα για 8 ώρες. Ποτέ απευθείας στο στόμα. Φίλε μου δυστυχώς δεν γνωρίζω πως μπορώ να σε βοηθήσω, αλλά η δοσολογία ήταν σίγουρα λάθος, ελπίζω κάποιο από τα παιδιά στο φόρουμ να γνωρίζει να σου πεί τι να κάνεις.

5. alicedros

alicedros PB Supporter

Μοιραστείτε

Φόρτωση...