Προβληματα στην αναπαραγωγη κοκατιλ

Συζήτηση με θέμα Προβληματα στην αναπαραγωγη κοκατιλ, που ξεκίνησε από gepe, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 4 Αυγ 2009.

1. gepe

gepe PB New Member

γεια με λενε μαρινα και εχω ενα ζευγαρι κοκατιλ εδω και εναμισυ χρονο προσπαθω να μου κανουν μικρα εχουν ζευγαρωσει πολλες φορες και έχουν κανει σε αυτο το διαστημα πανω απο 20 αυγα ολα ασπορα οι συνθηκες αριστες κουβι φαγητα κ.λ.π. τι φταίει επισης εχω αλλαξει τον πρωτο αρσενικο και εχω παρει δευτερο το ιδιο παλι ,επισης τα αυγα τα κλωσσανε κανονικα προσεχω και την υγρασια αλλα εις ματην εχει κανενας να προτεινει κατι αποφευγω να τα ζευγαρωσω επισης τους καλοκαιρινους μηνες

2. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

εγω θα ηθελα φωτογραφια αν μπορεις απο το ζευγαρι!

τι διαστασεις εχει η φωλια???πως ξερεις οτι κλωσανε κανονικα?

3. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Χρειάζεται μεγάλη προετοιμασία για ζευγάρωμα... τώρα που σου εχει βγάλει πάνω απο 20 αυγά τα πουλιά ειναι αδύναμα...πρέπει να βγάλεις τη φωλιά και να τα αφήσεις για 4-6 μήνες να ξεκουραστούν.

Μήπως έχεις 2 θηλυκά και σου βάζουν αυγά και οι δυο σε μια φωλιά?
    https://petbirds.gr/threads/Τι-πρέπει-να-ξέρετε-για-το-ζευγάρωμα-των-cockatiels.15294/

4. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

5. gepe

gepe PB New Member

οχι προκειται για θηλυκο και αρσενικο κοκατιλ εκτος του οτι ζευγαρωνουν τα εχουν δει και ανθρωποι που ξερουν απο κοκατιλ οι τροφεσ αυτεσ που ειναι για κοκατιλ εμπλουτισμενεσ με βιταμινες και ιχνοστοιχεια επισης εχω αλλαξει το πρωτο αρσενικο με αλλο εδω και 6 μηνες τωρα εχω βγαλει την φωλια για ξεκουραση

Μοιραστείτε

Φόρτωση...