Πραγματική φιλία μεταξύ δύο διαφορετικών ζώων

Συζήτηση με θέμα Πραγματική φιλία μεταξύ δύο διαφορετικών ζώων, που ξεκίνησε από dartanian, στο Forum 'Φωνές Πουλιών, Βίντεο, Φωτο' του PetBirds, 8 Μαρ 2009.

1. dartanian

dartanian PB New Member

Πραγματική φιλία μεταξύ δύο διαφορετικών ζώων.:)

2. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Πολυ καλο...μ αρεσει που στην αρχη την χαιδευει διστακτικα.:D

3. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Απίστευτα τρυφερό...δειχνει την ανάγκη που έχουν ακόμα και τόσο διαφορετικά ζωάκια μεταξύ τους, απο χαδια, στοργη και αγάπη...

Παντως με μικρότερα είδη, δεν θα το διακυνδύνευα για την ασφάλεια και των δύο πλευρών!

4. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Kι'εγώ βλέπω μεταξύ τους φιλία αλλά και τρυφερότητα, ο cockatoo(?) ακουμπάει δοκιμαστικά - διστακτικά το πρόσωπο της γατούλας, αυτή το χαϊδεύει και στο τέλος πλησιάζονται άφοβα! Ευχαριστούμε Γιάννη!

5. Νεκτάριος

Νεκτάριος PB New Member

Λέτε να θέλει να ζευγαρώσει μαζί της:D?

6. mariah

mariah PB Member

Πολυ τρυφερη σκηνη αλλα δεν ειναι λιγο παρακινδυνευμενο?

7. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Γλύκα είναι!Ειδικά όταν σηκώνει το ποδαράκι να χαϊδέψει την ψιψίνα!Τρελλαίνομαι όταν τα βλέπω να χρησιμοποιουν τα ποδαράκια τους σαν ανθρωπάκια!

8. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

[URLyoutube]?UcU1OsDMWBQ&eurl=https://petbirds.gr/threads/%CE%A0%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%86%CE%B9%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BE%CF%8D-%CE%B4%CF%8D%CE%BF-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%B6%CF%8E%CF%89%CE%BD.11493/[/URL]

Και αυτό δεν είναι απίστευτο??Στην ίδια κατηγορία με το προηγούμενο βιντεάκι το βρήκα

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 15 Ιουλ 2016
  9. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Και με μεγάλα είδη ο κίνδυνος είναι ο ίδιος Georgina :( Φαντάσου να νευριάσει ο cockatoo απο την γάτα :(
    Παρεπιμτόντος αυτός που αναζητά το χάδι, είναι ο cockatoo μιας και λατρεύουν να τους χαιδεύεις τα πόδια τους.

10. Georgina

Δεν το ήξερα οτι οι κακατού τρελλαίνονται να τους χαιδέυεις τα πόδια...:D Οσα κακατού εχω δει κατα καιρούς , συνηθως μου προτείνουν το κεφαλάκι τους για ξυσιμο...και οταν σταματαω μου φωνάζουν γιατι θέλουν κι άλλο!

Αλήθεια Γρηγόρη, ποιός πιστεύεις οτι θα έβγαινε νικητής ή χαμένος απο μια ενδεχόμενη επίθεση?? Η γάτα ή ο παπαγάλος?? :confused:

Πολύ όμορφο και το επόμενο βιντεάκι με σκύλο, γάτα και κοτοπουλάκια!Μοιαζει σχεδόν εξωπραγματικό!

11. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Σε μια ενδεχόμενη επίθεση πιστεύω οτι νικητής θα έβγαινε ο παπαγάλος, μιας και χτυπάει σε καίρια σημεία (συνήθως χτυπάνε σε μάτια και στόμα, όπως κάνουν και οι κόκορες για παράδειγμα). Μην ξεχνάμε άλλωστε οτι για να νικήσεις κάποιον ''αντίπαλο'' δεν χρειάζεται μόνο σωματική δύναμη αλλά και πνευματική, κάτι που οι κοκάτου το έχουν (όχι οτι οι γάτες δεν είναι πανέξυπνες!). Μια κραυγή καλή και η γάτα γίνεται καπνός..

Και 2 βιντεάκια για παράδειγμα προς αποφυγή.

12. Georgina

Σε ευχαριστώ για την απάντηση Γρηγόρη!
    Εγω θα πίστευα πως η γάτα λόγω ευελιξίας και λόγω των κοφτερών νυχιών της οτι θα μπορουσε να καταφέρει περισσότερα πλήγματα στον παπαγάλο, αλλα τα βιντεάκια μου άλλαξαν γνώμη...:D

13. dartanian

dartanian PB New Member

Μπράβο αν και το PitBull είναι Γολιάθ σε σχέση με τα πουλάκια , τα αντιμετωπίζει με πολλή τρυφερότητα.

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 15 Ιουλ 2016

Μοιραστείτε

Φόρτωση...