Πρέπει να κόβουμε τα νυχια των καρδερίνων όταν μεγαλώνουν;

Συζήτηση με θέμα Πρέπει να κόβουμε τα νυχια των καρδερίνων όταν μεγαλώνουν;, που ξεκίνησε από carduelis, στο Forum 'Φροντίδα, Διαμονή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 23 Οκτ 2008.

1. carduelis

carduelis PB New Member

Παιδια θα πρέπει να κόβουμε τα νυχια των καρδερίνων όταν μεγαλώνουν?

2. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

Nai prepei na tou kobeis

3. carduelis

carduelis PB New Member

Εχω μία που τις τα έκοψα κ από ότι είδα το ένα βγαινει προς τα πάνω κ η κάρδερίνα δεν μπορεί να στεριώνεται κ για αυτό χαλάει το φτερωμα της.

4. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

Merika pragmata den katalabeno, paragalo poli na mou les ligo kalitero ti simbenei gia na boithame.

Boroume na exoume fotografia i na mas eksigisis afto ligo pio kala

Afto einai adynato i kardeina sterionete me ena podi

Kai afto den katalabeno pos xalai to fteroma tis ???

5. carduelis

carduelis PB New Member

Εννοω δεν κραταει καλά ισσοροπία επειδή έκοψα τα νυχια με αποτέλεσμα να να πέφτει κ να χαλαει το φτερωμα. Θέλω να πω ότι δεν στεριώνετε καλα στις πατηθρες. Κ επίσης έτσι όπως έκοψα τα νύχια το ένα βγαίνει γαμψό πρός τα πάνω κ όχι προς τα κάτω λες κ είναι το δάχτυλο ανάποδα.

6. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Εαν εβαζες μια φωτογραφια νομιζω πως θα βοηθουσες πολυ αυτους που γνωριζουν να σου απαντησουν ακριβως επι του θεματος.

7. Yasmin

Yasmin PB Member

Για να μη μπορεί να πιαστεί -λέω εγώ- μήπως έκοψες λίγο παραπάνω τα νύχια από όσο έπρεπε;;;

8. Pigaki

Pigaki PB New Member

Μηπως το πληγωσες κατα λαθος και στραβωσε το νυχι?
    Ή μηπως εσπασες κατα λαθος το δαχτυλακι του και πηρε κλιση προς τα πανω?
    Ετσι οπως το διαβαζω αυτο μου ερχεται στο νου, δεν ξερω απο καρδερινες, μια ιδεα δινω

9. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Για να καταλαβω η δολια...εσενα το ζορι σου ειναι οτι χαλαει το φτερωμα της ???Και γιατι δεν εχει ισορροπια??? μαζι με τα νυχια εκοψες και τα δαχτυλα???:eek:
    Βαλε καμια φωτογραφια...μας μπερδευεις.;)

10. lazaros

lazaros PB New Member

Ηλία όταν του έκοψες τα νύχια έτρεξε αίμα?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...