Πού μπορώ να βρώ Lady Gouldian Finch;

Συζήτηση με θέμα Πού μπορώ να βρώ Lady Gouldian Finch;, που ξεκίνησε από Don_Gr, στο Forum 'Γενικά Θέματα για Εξωτικά Πουλιά' του PetBirds, 31 Αυγ 2008.

1. Don_Gr

Don_Gr PB New Member

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να μου πεί κάποιος, αν γνωρίζει, πού μπορώ να βρώ Lady Gouldian Finch πουλάκια στην Θεσσαλονίκη. Και άν γνωρίζει να μου πεί περίπου και για τί τιμές μιλάμε! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Μ.Φ.Χ Don_Gr (Βαγγέλης)

2. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Απο τιμές μπορώ να σου πω γιατί είχα ρωτήσει και γω πρόσφατα. Μου είχαν πει 50 ευρω το ένα. Τώρα φαντάζομαι σε κάποιο καλό pet στην Θεσσαλονίκη θα βρείς :)

3. Don_Gr

Don_Gr PB New Member

50 δεν είναι και ακριβά! Τόσο είχα πάρει το πρώτο μου σκουφάτο πριν από 2 χρόνια! Ευχαριστώ πάντως!

4. jamieo

jamieo PB Member

Εδώ στην Αμερική, Gouldians θα πωλεί για περίπου $ 100 έως $ 130 (κανονική έγχρωμο) (68 - 88 ευρώ) και οι τιμές είναι υψηλότερες για ορισμένα μοναδικά χρώματα. Νομίζω 50 ευρώ είναι μια καλή τιμή :D

5. annouk313

annouk313 PB New Member

Αν κ λιγο off topic 50 ευρω νομιζω ειναι αρκετα καλη τιμη.γενια τα gouldian δεν ειναι κ πολυ διαδεδομενα-σε σχεση με αλλα "παραδεισια" κ εξαιτιας κ του χρωματος του νομιζω η τιμη τους ειναι λιγο τσιμπημενη.εγω ειχα ρωτησιε κ μου ειχαν πει στην Αθήνα θα μου βρουν αλλα τιμη νομιζω γυρω στα 80 ευρω το ενα.δηλ χοντρικα το ζευγαρι 150μεσο ορο- να υπολογιζεις.

6. mixalisg

mixalisg PB New Member

Η τιμή έχει να κάνει με τα χρώματα. Στην Κατερίνη πάντως μπορείς να βρεις gouldian από εκτροφέα.

7. boot

boot PB New Member

Έχει στο Quiko στο δρόμο για το αεροδρόμιο, 100 € το ζευγάρι

8. pantazo

pantazo PB New Member

Καλημέρα. Πρόσφατα αγόρασα Gouldian στην Αθήνα με 65 €.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...