Που υπαρχουν τετοια κλουβια;

Συζήτηση με θέμα Που υπαρχουν τετοια κλουβια;, που ξεκίνησε από aslihan, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 25 Ιουλ 2008.

1. aslihan

aslihan PB New Member

μήπως ξέρετε που θα βρω στην θεσ/νικη αυτα τα κλουβιά η παρόμοια

Συνημμένα Αρχεία:

2. sakis_40

sakis_40 PB New Member

κλουβια εκθεσεις

φιλε μου καλισπερα τετοια κλουβια πρεπει να εχει το κουικο κατω στο αεροδρομιο σου στελνω με πμ το τηλ για να ρωτησεις προτα και μετα να πας. φιλικα σακις_40

3. nikosk

nikosk PB New Member

Αν θέλεις ακριβώς τα ίδια είναι τα εκθεσιακά της ORNITALIA αλλά είναι e-shop στην Αθήνα.

4. ΣΩΤΟΣ

ΣΩΤΟΣ PB New Member

Ειναι καταλληλα?

Ωραια φαινονται αυτα τα κλουβια μιας και δεν θα πεταγονται παντου σπορια και πουπουλα παρα μονο προς μια πλευρα, αλλα θελω να ρωτησω τους πιο εμπειρους: Το πουλι πως θα αισθανεται μεσα? Θα ειναι μεσα σε ενα κλειστο κουτι ανοιχτο απο τη μια πλευρα. Αν δεν υπαρχει προβλημα με τα πουλια μεσα, ειναι πολυ καλη ιδεα παντως

5. nikosk

nikosk PB New Member

ΟΧΙ τα πιο πάνω κλουβιά είναι μόνο για να πάρεις μέρος σε διαγωνισμούς - εκθέσεις δεν είναι για να μένει μόνιμα. Υπαρχούν κλουβιά κλειστού τύπου πλαστικά που είναι πολύ καλά αλλά είναι πανάκριβα, και για το δεύτερο μέρος της ερώτησης γνώμη μου είναι οι διαστάσεις του κλουβιού πρέπει να είναι 60 μήκος τουλάχιστον Χ 40 ύψος Χ 40 βάθος.

6. aslihan

aslihan PB New Member

αν δεν κάνω λάθος τα πρώτα δυο στην φωτογραφία είναι για μόνιμα το αλλο οχι!:cool:

7. nikosk

nikosk PB New Member

Λυπάμαι κάνεις λάθος είναι σίγουρα εκθεσιακά δεν ξέρω για πιο τύπο (χρώματος, ράτσας) για επιβεβαίωση ρίξε μια ματιά στη σελίδα της ORNITALIA.

8. sakis_40

sakis_40 PB New Member

κλουβια εκθεσεις

παιδια τα κλουβια στις φωτογραφιες ειναι εκθεσιακα οχι για να εχουμε μονιμα τα πουλια μεσα φιλικα σακς_40

9. paoki72

paoki72 PB New Member

Τετοια κλουβια εχει το quiko και κοστιζουν 50 ευρω περιπου το ενα.Μπορουν να ενωθουν 2 μαζι και να γινουν μια ζευγαρωστρα.Ειναι ομορφα κλουβακια αλλα εχω την αισθηση οτι ειναι λιγο ακριβα.

10. aslihan

aslihan PB New Member

κατάλαβα ποια λες ,όμως οχι δεν είναι αυτά ;)

11. dimitris

dimitris PB New Member

ειναι για εκθεσεις και διαγωνισμους και ειναι για πουλια τυπου και τα 3
    τα κλουβια αυτα δεν ενωνονται μεταξη τους.
    δεν γινωνται ζευγαρωστρες

Μοιραστείτε

Φόρτωση...