Που πωλούνται δαχτυλίδια κλειστού τύπου;

Συζήτηση με θέμα Που πωλούνται δαχτυλίδια κλειστού τύπου;, που ξεκίνησε από Petran, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 28 Μαρ 2007.

1. Petran

Petran PB New Member

Καλημέρα σε όλους,

ξέρει κανείς σε ποιά Pets πωλούνται δαχτυλίδια κλειστού τύπου στη Θεσσαλονίκη;

Βασικά το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να αναφράφεται το έτος, ώστε να ξέρω πότε έχουν γεννηθεί το μικρά μου. Έχω πάει ήδη σε 4-5 καταστήματα και δεν βρήκα.

Αν γνωρίζει κάτι κάποιος, ας με διαφωτίσει....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

2. Lazaridis Giannis

Lazaridis Giannis PB New Member

ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΤΑ PET SHOP ΠΟΥΛΑΝΕ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΕΤΟΣ. ΜΕ ΕΤΟΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ!

3. Petran

Petran PB New Member

Φίλε Γιάννη,
    έχω βρεί σε ένα pet shop τέτοια δαχτυλίδια που αναγράφουν άυξον αριθμό και έτος, έτσι μου παν τουλάχιστον, αλλά δεν είχαν άλλα, τους τέλειωσαν.

4. Lazaridis Giannis

Lazaridis Giannis PB New Member

ΣΥΓΝΩΜΗ ΒΡΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΒΡΗΚΕΣ ΜΕ ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΑΥΞΩΝ ΑΡΙΘΜΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑ? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ? ΕΓΩ ΠΧ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΛ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΠΕΤ ΣΟΠΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΆΛΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΕΙΓΓΕΙΛΕ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ Η ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ.

5. yannisleros

yannisleros Banned

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΜΕΤΑΛΙΚΑ ΜΕ ΑΥΞΟΝΤΑ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΛΑ ΓΡΑΦΕΙ ΑΣ ΠΟΥΜΕ 01-07
    ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕΓΑΛΟ ΠΕΤ ΣΟΠ

6. Petran

Petran PB New Member

Καλημέρα φίλε Γιάννη Λ.
    μη νομίζεις, όταν μου παν οτι τέλειωσαν η πρώτη σκέψη μου ήταν αυτή, ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ. Αλλά δεν γίνεται να κάνουν παραγγελία σε δαχτυλίδια για ένα άτομο, πρέπει να μαζευτεί ένας ικανοποιητικός αριθμός ατόμων που ζητάν τέτοια δαχτυλίδια για να κάνουν την παραγγελία.

Τα δαχτυλίδια κλειστού τύπου στα pet shop μάλλον είναι κάτι δυσεύρετο! Ίσως αυτό που ζήτησες εσύ να ήταν κάτι πιο εφικτό.

:)

7. Petran

Petran PB New Member

Καλημέρα,

πιο είναι αυτό το pet shop?
    Αν εννοείς μεγάλο, λογικά είναι το Quiko, εκεί πήγα, αλλά τους τέλειωσαν! Και όπως γράφω σε προηγούμενη απάντησή μου, δεν αρκεί η παραγγελία ενός μόνο ατόμου.

:D

8. yannisleros

yannisleros Banned

ΩΡΑΙΑ ΤΟΤΕ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ...
    ΒΑΛΕ ΑΓΚΕΛΙΑ ΚΑΙ ΖΗΤΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΣΙΝΑ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΤΟΥ ΝΑ ΣΤΑ ΣΤΙΛΕΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΟΣ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ
    θα ΣΟΥ ΕΣΤΕΛΝΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΑ ΒΑΖΩ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΑΝΟΕΙΔΗ

9. Petran

Petran PB New Member

Ευχαριστώ φίλε,

θα το κοιτάξω και αν δεν βρω....

10. ThomasD

ThomasD PB New Member

Petran πόσα δαχτυλίδια χρειάζεσαι;

Είχα πάρει πέρυσι από το Quiko αλλά τα πήρα αργά και μου έμειναν αρκετά.

Αν δεν βρίσκεις μπορώ να σου δώσω μερικά αλλά το έτος που αναγράφουν είναι το 2006.

Αν σε βολεύουν καλώς.

11. yannisleros

yannisleros Banned

EIDES ? DEN 8ELEI KOPO 8ELEI TROPO

12. Petran

Petran PB New Member

Καλημέρα φίλε μου,
    ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ, και συγνώμη που δεν σου απάντησα έγκαιρα αλλά internet έχω μόνο στο γραφείο όπου δουλεύω, οπότε αναγκαστηκά μπορώ να έχω πρόσβαση και να μπαίνω μέσα μόνο καθημερινές. Βασικά σύντομα θα βάλω και σπίτι Internet...

Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια, να δω μήπως παραγγείλω από τo Quiko, διότι δουλεύει μια φίλη μέσα (ίσως πιάσει το κονέ), και αν δεν γίνει πάλι κάτι θα επικοινωνήσω μαζί σου ξανά.
    Οκ?

Ευχαριστώ και πάλι
    Καλό Πάσχα να χεις

13. yannisleros

yannisleros Banned

poia fili tin katerina?

14. Petran

Petran PB New Member

Όχι φίλε μου, δεν είναι η Κατερίνα.

Είναι η κ. Λίτσα, την ξέρω από το περιοδικό που φτιάχνω, είναι μέλος του Συλλόγου, και πρώην Γραμματέας και έχει περίπου κανα χρόνο που δουλεύει εκεί, στο Quiko.

Βασικά και τα καναρίνια μου από κει τα πήρα, τα δυο πρώτα, και πριν πάω να τα πάρω μου τα είχε διαλέξει η ίδια. Βέβαια πήγα το είδα το άκουσα και γω και πραγματικά ήταν το καλύτερο στη φωνή το αρσενικό, ε διαλέξαμε και ένα καλό θηλυκό. Είναι πραγματικά πολύ καλή έπεσε διάνα στην επιλογή της.

15. ThomasD

ThomasD PB New Member

OK, αν δε σου φέρουν πες μου.

16. Isidoros

Isidoros PB New Member

Καλησπέρα σε όλους.Ξέρει μήπως κανείς που πωλούνται δαχτυλίδια κλειστού τύπου με αύξων αριθμό και χρονολογία εδώ στην Αθήνά

17. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ποσο καιρο πριν φερνουν τα δαχτυλιδια?
    για το 2009...ποτε φερνει το quiko?
    αν ειναι να στειλω μια φιλη μου να παραγγιλει:rolleyes:...
    σε περιπτωση που καταφερω και αποκτισω τα lizard να ειμαι ετοιμος...ααα και ποσο κανουν?ειναι σε καποια συσκευασια ή περνεις οσα θες?

18. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Πρέπει να το ψάξεις εδώ
    "http://www.culpret.gr/culpret/products.html"
    .:: ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ Α.Ε. ::.

19. GALEKOS

GALEKOS PB New Member

παιδια ειμαι και εγω μεσα για παραγγελια δακτυλιδιων αν γινεται

20. GALEKOS

GALEKOS PB New Member

φιλε μου καλησπερα
    μπορεις να παραγγειλεις και για μενα να συνενοηθουμε να μου τα στειλει? θελω 10 κομματια πεσμου να ξερω και την τιμη
    ευχαριστω

Μοιραστείτε

Φόρτωση...