Που μπορώ να βρώ κινεζικες κλουβες στη Θεσσαλονίκη;

Συζήτηση με θέμα Που μπορώ να βρώ κινεζικες κλουβες στη Θεσσαλονίκη;, που ξεκίνησε από ΓΙΑΝΝΗΣ, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 25 Οκτ 2007.

1. ΓΙΑΝΝΗΣ

ΓΙΑΝΝΗΣ PB New Member

στην Θεσσαλονίκη που μπορώ να βρώ κινεζικες κλουβες

γιαννης

2. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

Τώρα έγω που δεν ξέρω να ρωτήσω τι είναι οι κινέζικες κλούβες?
    :confused:

3. Katerina

Katerina PB Member

Στεφανε ειναι αυτες με τις σχιστες πορτουλες,γι'αυτο λεγονται και κινεζικες:eek:

4. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

Ευχαριστώ Κατερίνα

5. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Φαντάζομαι πώς εννοείς τις ζεύγαρώστρες; Αν ναι, το πιο σίγουρο είναι ότι θα τις βρεις σε κάποιο συνοικιακό πετ σοπ. Ρώτησε τον πετ σοπά σου αν μπορεί να παραγγείλει, πράγμα που είναι πολύ πιθανό.
    Οι κινεζικές ζεύγαρώστρες είναι τέτοιου τύπου που φαίνεται στη συνημμένη φωτογραφία.

Συνημμένα Αρχεία:

6. νικ1

νικ1 PB New Member

για σου γιαννη εγω μολις τις πηρα 40 κοματια ειναι φοβερεσ και οικονομικες τις βρηκα στι βεροια οτι θελεισ ειμαι στη διαθεση σου

7. Stavros

Πόσο τις πήρες Νίκο; Έχεις καμία φωτογραφία; Διαστάσεις;

8. ΓΙΑΝΝΗΣ

ΓΙΑΝΝΗΣ PB New Member

τι τιμη εχουν Νικο?
    Γιαννης

9. νικ1

νικ1 PB New Member

μετακομιζω τα πουλια και βαζω ποιο πολλα ζευγαρια οποτε νομιζω ειναι πολυ καλη λυση η διαστασεις ειναι 60 μηκος 40 υψος 25 πλατος για ενα ζευγαρι και τα μικρα να ειναι ανετα εχει χωρισμα πλαστικο και συρματινο οποτε θελουμε να χωρισουμε τα μικρα εαν τα τσιμπαει η θυλικια ο πατος και το συρματινο πλεγμα βγαινουν και καθαριζονται πολυ ευκολα πραγμα πολυ συμαντικο για ολους νομιζω τιμη 23 ευρω αρχικη αναλογα με τα κοματια σου κανουν αλλη τιμη τωρα φωτογραφιες θα ανεβασω αφου τελειωσο ολη την δουλεια τωρα προεχει ο διαγωνισμοσ του ΣΦΩΠ που ειναι 12 με 18 νοεμβριου ωρες κοινου 16 17 18 απο 10 το πρωι εως 10 το βραδυ αυτα και πιστευω να τα πουμε απο κοντα

10. gantonopoyl

gantonopoyl PB New Member

νικο καλησπερα
    πωσ εισαι. νικο εαν τησ ζευγαροστρεσ αυτεσ[δεν ξερω ομωσ ποσα κοματια
    πηρεσ ?]γιατι νικο εαν πηρεσ αρκετα και τα πληροσεσ 23 ε. ειναι ακριβεσ.
    εγω εχω 10 τετοια κοματια τα οποια τα αγορασο κατα διαστηματα.
    τησ πρωτεσ 2 τησ αγορασα 15 ε. τησ επωμενεσ 4 τησ πηρα 64 ε. και τησ
    αλλεσ 4 τησ πηρα πριν μια εβδομαδα 72 ε.
    νικο θα ταπουμε και απο κοντα την αλλοι δευτερα.

11. νικ1

νικ1 PB New Member

καλησπερα γιωργο αρχικη ειχαν 23 με 40 κοματια κατεβηκαμε στα 17 αλλα νομιζω οτι παλι ακριβα τι πηρα σε σχεση με σενα που πηρες 4 και πληρωσες 68 ευρω οσο και εγω δηλαδη. εσυ απο που τις πηρες

12. gantonopoyl

gantonopoyl PB New Member

νικο απο κομοτηνη απο πετ σοπ μικρο.αλλα και σε αλλο πετ που πηγα
    και εκεινοσ μου τησ εδεινε 20 την μια αλλα εαν επερνα πανω απο 4 η τιμη θα ηταν κατω απο 18 και μου ειπε οτι εξαρτατε τα κοματια

13. boys

boys PB New Member

Kαλησπερα σε ολους!
    πριν μια εβδομαδα πηρε ενας φιλος μου 4 ζευγαρωστρες με ολα τα βασικα αξεξουαρ
    15 euro την μια απο pet [Θεσσαλονίκη προς κατερινη περιοχη κτεο] και οπως τις ειδα μου φανηκαν πολυ πρακτικες.

14. lancashire

lancashire PB New Member

Παιδια εγω εχω μονο κινεζικες και ειναι πανευκολες στο καθαρισμα
    σε χρονο μηδεν καθαριζεις ενα κλουβι
    μονο μειονεκτημα που βρηκα ειναι οτι εαν εχεις βγαλει τη σχαρα εχει ενα κενο πισω και τα πουλια την κανουν εαν το ταψακι μετακινηθει μπροστα για καποιο λογο

εαν δε εχεις βγαλει τη σχαρα πατου και το ξεχασεις και βγαλεις και το ταψι
    ετοιμαζε αποχη και τον Κεντερη να κυνηγας τα πουλια :eek:

τωρα εαν ειναι τιποτα τοξικες οι βαφες τους οπως τα κινεζικα παιχνιδια την βαψαμε

ΜΦΧ
    Πανος

15. Stavros

Πολλές φορές επίσης μπορεί να βγει η σχάρα από την πατούρα της και να πέσει στο ταψάκι από το πίσω μέρος αφήνοντας την τρύπα ακάλυπτη. Χρειάζεται προσοχή κατά τη συναρμολόγηση ούτως ώστε η σχάρα να μην κινείται με μεγάλη ευκολία μέσα έξω αλλά ούτε να "κολλάει" κιόλας.

16. kristhegreek

kristhegreek PB New Member

Έχει κανείς να προτείνει κάποιο site με φτηνές κινέζικες κλούβες για εμάς τους επαρχιώτες;

Μοιραστείτε

Φόρτωση...