Που μπορω να βρω εκτροφεις καναρινιων η καρδερινοκαναρων;

Συζήτηση με θέμα Που μπορω να βρω εκτροφεις καναρινιων η καρδερινοκαναρων;, που ξεκίνησε από Νικολας Β., στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 2 Δεκ 2015.

maria p
Best Answer maria p, 6 Δεκ 2015
Λάθος λογική αλλά ο παππούς δεν αλλάζει πια. Ο εγγονός όμως πρέπει να σκεφτεί καλά και να καταλάβει πως δεν φταίει το αρπακτικό που θέλει να φάει και... Ολόκληρο το Post
  1. Νικολας Β.

Νικολας Β. PB New Member

Γεια σας και συγνωμη αν γραφω σε λαθος ενοτητα, αλλα εχω ενα σημαντικο θεμα. Το καρδινοκαναρο του παππου μου το εφαγε γερακι, οσο ηταν στο κλουβι του, εξω στο μπαλκονι στο χωριο και ψαχνουμε για καινουριο. Θα ηθελα να μου πειτε που μπορω να βρω καποιον εκτροφεα καναρινιων-καρδερινοκαναρων, εντος Αττικης.

Ευχαριστω.

2. Best Answer:
    Post #297823 by maria p, 6 Δεκ 2015
  3. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

4. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Και να προσθεσω οτι μολις με τ καλο παρεις αυτο που θες να φροντισεις εκει που θα τ εχετε να ειναι προστατευμενο απο τα αρπακτικα.

5. Νικολας Β.

Νικολας Β. PB New Member

Πηραμε την εκδικηση, πανε τα γερακια...

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Δηλαδή;

7. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Ποτε δεν το καταλαβα αυτο. Εφοσον προσφερετε μεζε στο κλουβι λογικο ειναι να το φανε. Ειναι η φυσικη ροη της φυσης. Δεν καταλαβαινω γιατι να εκδικηθειτε εφοσον προκειται για δικη σας αμελεια.

8. George98

George98 PB Active Member

και φαντάσου για ένα πουλί ! εγω που κάθε χρόνο χάνω περιστέρια απο γεράκια στην προπόνηση τι έπρεπε να κάνω δηλαδή !?!?

9. Νικολας Β.

Νικολας Β. PB New Member

Για πειτε καμια ιδεα, που να εχει ο παππους το κλουβι με το πουλι;

10. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Θα πούμε αλλά...
    Που πήγαν τελικά τα γεράκια;

11. Stfns

Stfns PB Member

Κάτι μου λέει πως δεν θα θέλαμε να μάθουμε.....

12. Νικολας Β.

Νικολας Β. PB New Member

Πηρε το δικανο ο ;παππους. Του στοιχισε πολυ που του τα εφαγαν.

13. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Ψήφοι: 1
    Λάθος λογική αλλά ο παππούς δεν αλλάζει πια. Ο εγγονός όμως πρέπει να σκεφτεί καλά και να καταλάβει πως δεν φταίει το αρπακτικό που θέλει να φάει και του έχεις στρώσει το τραπέζι εσύ αλλά εσύ που έχεις απροστάτευτο το πουλάκι για το οποίο είσαι υπεύθυνος.
    Τα παθήματα να γίνονται μαθήματα όχι να εκτονώνουμε τον στιγμιαίο θυμό μας με λάθος τρόπους.

maria p, 6 Δεκ 2015
    Best Answer

Μοιραστείτε

Φόρτωση...