Που θα βρω καναρινια timbrados;

Συζήτηση με θέμα Που θα βρω καναρινια timbrados;, που ξεκίνησε από kostas358, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 23 Απρ 2009.

1. kostas358

kostas358 PB New Member

γεια σε ολους.ενδιαφερομαι να αποκτησω καναρινια timprados.εαν ξερει κανεις πλροφοριες ειτε απο pet shop(στην βορεια ελλαδα)ειτε απο εκτροφεα ας με βοηθησει.ευχαριστω.

2. RED

RED PB New Member

Αυτη την περίοδο είναι δύσκολο να βρείς πουλιά, αφου βρίσκονται σε περίοδο αναπαραγωγής. Θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο και σίγουρα θα βρείς αυτο που ζητάς.

3. kostas358

kostas358 PB New Member

ευχαριστω για την συμβουλη,αλλα δεν με βοηθας!εχεις τιποτα υπ'οψην σου?δεν ενδιαφερομαι να αγορασω αμεσα αλλα γυρο στον σεπτεμβριο

4. RED

RED PB New Member

Ο Σεπτέμβριος είναι μια πολύ καλή εποχή για να βρεις αυτο που θέλεις. Η γνώμη μου ειναι οτι πολύ δύσκολα θα βρεις αυτο που ζητάς σε πετ σοπ. Υπάρχουν εκτροφείς οι οποίοι σίγουρα θα διαθέσουν κάποια πουλιά. Επιπλέον, Νοέμβριο-Δεκέμβριο θα γίνουν και οι εκθέσεις οπου θα μπορείς να συζητήσεις με έμπειρους εκτροφείς αλλα και ισως να πάρεις κάποιο πουλάκι.

5. alexisX

alexisX PB New Member

λευτερη θα διαφωνισω στο θεμα οτι δεν υπαρχουν τιμπραντος σε πετ σοπ,υπαρχουν πολυ καλα πουλια και σε λογικοτατες τιμες,επισης πολοι εκτροφεις κανουν εκτροφοι αγοραζοντας απο μεγαλα πετ σοπ και ονομαζουν την εκτροφη τους επιλεγμενη,απλως πρεπει να εχεις εμπιστοσυνη στον καταστηματαρχη

6. kostas358

kostas358 PB New Member

ρε παιδια θα μου πει κανεις κατι συγκεκριμενο,ενα ονομα κατι για να επικοινησω?ειτε pet shop ειτε εκτροφεα.

7. alexisX

alexisX PB New Member

επανω σε εσενα ειναι ο σακης ο γιωτας και μπορεις να βρεις και στην κουικο στην Θεσσαλονίκη,του σακη το τηλεφωνο θα το βρω και θα σου το πω

8. kostas358

kostas358 PB New Member

ευχαριστω ρε φιλε να εισαι καλα.περιμενω νεοτερα

9. RED

RED PB New Member

Αν διάβασες δεν λεω πουθενά οτι δεν υπάρχουν. Απλα οτι είναι δύσκολο να βρεις. Επειδή μιλάμε για καναρίνια φωνής τα οποία δεν μπορείς να τα διακρίνεις απο την εμφανησή τους παρα μόνο απο την φωνή είναι πολύ ευκολο να σου πουλήσουν κοινό καναρίνι για Timbrado οταν δεν γνωρίζεις. Επιμένω πάντος οτι ειναι πολύ δύσκολο για την συγκεκριμένη ράτσα.

Δεν διαφωνώ.

10. kostas358

kostas358 PB New Member

λευτερη εχεις δικαιο σε αυτο που λες,γιαυτο κ εγω εκανα τη σχετικη ερωτηση,γιατι οσο κ αν εψαξα στα pet shop της κοζανης δεν βρηκα τιποτα.κανα γυο πετσοπαδες μαλιστα πηγαν να μου πουλησουν κοινα καναρινια.

11. kostas358

kostas358 PB New Member

υπαρχουν στο quiko καναρινια timbrados?

12. FINCHiii

FINCHiii PB New Member

Πριν δυο εβδομαδες ειχε λιγα κομματια, τωρα δεν ξερω...

13. GALEKOS

GALEKOS PB New Member

νομιζω τα εδωσε

14. GALEKOS

GALEKOS PB New Member

ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ

ενας φιλος μου που πηγε εκει του ειπε οτι θα του παραγγειλει

15. kostas358

kostas358 PB New Member

μηπως ξερετε σε τι τιμες τα ειχε?

16. FINCHiii

FINCHiii PB New Member

Kοιτα το quiko εχει τις συνηθισμενες τιμες που εχουν σε ολα τα πετ, μερκες φορες τα βρησκεις και φθηνοτερα αλλα...επειδη στην Ελλαδα υπερεκτιμουμε την ιδιοτητα της φωνης στα πουλια ισως λιγο να το παρακανουμε στην αξια τους.
    Δεν ξερω ποσο ακριβως τα ειχε αλλα παρε ενα τηλ. και ρωτα, αν δεν ξερει η υπαλληλος ζητα τον εισαγωγεα.

17. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Τα καναρίνια φωνής έχουν μεγάλη γκάμα τιμών.
    Αν θέλεις έναν δάσκαλο με "χαρτιά" θα τον πληρώσεις
    σχετικά ακριβά. Αν πάρεις ένα περσινό πουλάκι χωρίς
    βαθμολογία ,αρκετά φθηνότερα. Αν μιλάμε για ένα πουλί
    με δακτυλίδι του 2009 τότε η τιμή πρέπει να είναι πολύ πιο χαμηλή.
    Πρόσεξε πριν αγοράσεις. ;)

18. kostas358

kostas358 PB New Member

μια λογικη τιμη για ενα ζευγαρι πουλιων του 2009 μη βαθμολογημενα πια θα ητανε?

19. lee

lee PB New Member

80E ειναι καλα

20. paoki72

paoki72 PB New Member

Φιλε μου καλησπερα.Ασχολουμαι με τα συγκεκριμενα πουλια.Αν θελεις μπορω να σου δωσω ενα ζευγαρι,ισως και δυο.Μενω Χαλκιδικη οποτε δε θα ειναι δυσκολο να βρεθουμε.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...