Ποτιστρα για κλωσσοπουλα

Συζήτηση με θέμα Ποτιστρα για κλωσσοπουλα, που ξεκίνησε από chronjo, στο Forum 'Γενικά Θέματα για Οικόσιτα Πτηνά' του PetBirds, 28 Μαϊ 2009.

1. chronjo

chronjo PB New Member

Ενα μεγαλο προβλημα που αντιμετοπιζω αυτο το καιρο ειναι οτι εκολαπτικαν τα αυγα που ειχα βαλει και δεν μπορω να τα φροντισω κανονικα (λογο οτι εχω σπαση το ποδι μου και ειμαι στο γυψο και δισκολα μετακινουμε) ψαχνω να βρω το πως θα εχουν τα κλωσοπουλα νερο συνεχεια ριχτε καμια ιδεα

2. Frania

Frania PB Member

Χρησιμοποιησε ρηχο μεγαλο και λιγο μικροτερο σκευος το ενα μεσα στο αλλο ,αλλα το μικροτερο αναποδα σε θεση π.Για να εχεις ποσοτητα και διαρκεια χωρις να λερωνεται υπερβολικα,και να μην κινδυνευουν να πνιγουν.Εξαρταται απο τον χωρο(να μην τα περιοριζει πολυ) και την ηλικια τους.Περαστικα και υπογραφη στον γυψο!:)Ελπιζω να ειναι για λιγο..

3. s.mp

s.mp PB New Member

Γέμισε ενα μπουκάλι πορτοκαλάδας με νερό ,το κλείνεις κανονικά. Στη συνέχεια το γυρίζεις ανάποδα και κάνεις μία τρυπούλα στη βάση απο πλάγια και σε ύψος 1 εκατοστού. Τοποθέτησε όρθιο το μπουκάλι σε πιατάκι με λίγο μεγαλύτερη διάμετρο και ύψος 1,5 εκατοστό. έτοιμη η ποτίστρα σου και
    π ε ρ α σ τ ι κ ά !

4. GALEKOS

GALEKOS PB New Member

5. chronjo

chronjo PB New Member

ευχαριστω πολυ
    θα δοκιμασω να δω να δω τη με βολευει καλητερα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...