Ποτε ξεκινάμε το ζευγαρωμα στα Καναρίνια μας;

Συζήτηση με θέμα Ποτε ξεκινάμε το ζευγαρωμα στα Καναρίνια μας;, που ξεκίνησε από Volkos antwnhs, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 11 Μαρ 2009.

1. Volkos antwnhs

Volkos antwnhs PB New Member

Γεια σας.Τα καναρινια μου εχουν πυρρωσει περιπου απο τον Δεκεμβριο,ειναι εξω και απ' οτι εχω διαβασει το καλυτερο ειναι να μην τα ζευγαρωνα, περιπου ποτε πρεπει να ξεκινησω την διαδικασια.(δεν εχω την πολυτελεια για να τα βαλω μεσα στο σπιτι) ευχαριστω.

2. kxt

kxt PB New Member

Και τα δικα μου εξω τα εχω. Τα εβαλα πριν μια εβδομαδα τα ζευγαρια και ηδη εχουν ζευγαρωσει μερικα και κανουν και φωλιες. Πιστευω οτι πρεπει να αρχισεις την διαδικασια. Καλη τυχη!

3. Εχει προηγηθει καποια σχετικη προετοιμασια ?

4. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Αυτό το μήνα (μέσα με τέλη) ξεκινάνε τα ζευγαρώματα σε εξωτερικό χώρο. Δεδομένο τον καλό καιρό ξεκινάς από τώρα αν έχεις κάνει προετοιμασία, αλλιώς κάνεις προετοιμασία και τα βάζεις ζευγάρια.

5. Volkos antwnhs

Ναι εχω κανει προετοιμασια.Ελπιζω η καρδερινες φετος να μου δωσουν καποια μικρη χαρα.Ειναι σε αρκετα μεγαλο χωρο και δεν τις ενοχλω καθολου

6. xxx

xxx PB New Member

τελικά κανάρια θες να διασταυρώσεις ή καρδερίνες?

7. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

Mas perdebeis ligo, gia pia poulia milame tora telika ???

8. Volkos antwnhs

Nαι συγνωμη,τα καναρινια τα εβαλα εχθες και ολα ειναι μια χαρα ειδη μεσα σε μια μερα φτιαξανε και τις φωλιες.Αλλα συγνωμη ρε παιδια η καψουρα μου ειναι η καρδερινες και τυρανιεμαι εδω και δυο χρονια και αποτελεσμα τιποτα.Αλλα οπως διαβασα υπομονη...

9. ΚΑΛΤΣΗΣ

ΚΑΛΤΣΗΣ PB New Member

Γεια σας
    Για πρωσοπικους λογους δεν μπορούσα όλο αυτό το διαστημα να επικοινωνήσω μαζί σας.
    Θα ηθελα να μάθω περισότερα για το πότε και πως θα ξεκινήσω το ζευγάρωμα στα καναρίνια μου.

10. jk21

jk21 PB Member Article Writer

...για τον καταλληλο χρονο (αν τα εχεις εξω) :rolleyes: κοιτα λιγο πιο πανω:)

πληροφοριες για τον τροπο να τα ζευγαρωσεις περα απο παμπολλα ποστ στην <<αναπαραγωγη -νεοσσοι>> υπαρχουν και αρθρα εδω

Αναπαραγωγη καναρινιών, παπαγάλων, ωδικών κατοικίδιων πουλιών :)

*γυρισες φουριοζος ,διαβασε τα πιο χαλαρα;))

11. ΚΑΛΤΣΗΣ

ΚΑΛΤΣΗΣ PB New Member

Ευχαριστώ για τις συμαντικές πληροφορίες για το ζευγάρωμα των καναρινιών. Θα ξεκινείσω και για απόρίες, ερωτήσεις υπολογίζω στη βοηθειά σου.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Μοιραστείτε

Φόρτωση...