Ποτε μπορω να χωρισω τα νεογεννητα κοκατιλ απο τους γονεις;

Συζήτηση με θέμα Ποτε μπορω να χωρισω τα νεογεννητα κοκατιλ απο τους γονεις;, που ξεκίνησε από marios20v, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 17 Ιουλ 2009.

1. marios20v

marios20v PB New Member

Γεια σας παιδια... το site σας ειναι εξαιρετικο. Εχω 2 κοκατιλ τα οποια μου γεννησαν και μου εκαναν 2 νεα πουλια. Η ερωτηση μου ειναι ποτε μπορω να χωρισω τα νεογεννητα απο τους γονεις τους?

2. vas

vas PB New Member

Θα περιμενεις να απογαλακτιστούν και να μπορουν να τρωνε μονα τους σποράκια και μετα απο μερικες μερες μπορεις να τους χαρισεις το δικο τους σπιτι :)

3. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Τα μικρα ποσο ειναι τωρα?Κανε αυτο που σου λεει η Βασιαννα.Ασε τα να βγουν με το καλο απο την φωλια κι οταν δεις οτι εχουν ανεξαρτητοποιηθει εντελως τα χωριζεις.

*βαλε φωτογραφιες των γονιων και των μικρων να τα θαυμασουμε κι εμεις.:D

4. marios20v

marios20v PB New Member

ευχαριστώ για τα μηνύματα... τα μικρά είναι τώρα 6 εβδομάδων και ξεκίνησαν να τρώνε μόνα τους, αλλά ακόμα ζητάνε από τους γονείς τους τροφή. είναι φυσιολογικό ή βαριούνται να τρώνε μόνα τους;

φωτογραφίες θα τις στείλω σε λίγο...

5. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Περιμενουμε...

6. vas

vas PB New Member

οχι δε βαριουνται(δεν εχω και μεγαλη εμπειρια απο νεοσους απλα ετσι νομιζω)για καποιο διάστημα τρώνε και σπόρους και απο τους γονεις τους.Αν ειπα βλακεια διορθώστε με

7. marios20v

marios20v PB New Member

σας στέλνω φωτογραφίες των πουλιών...

Συνημμένα Αρχεία:

• 026.jpg
      026.jpg
      File size:
      94,6 KB
      Προβολές:
      88
    • 029.jpg
      029.jpg
      File size:
      97,5 KB
      Προβολές:
      96
  8. mariah

mariah PB Member

Πολυ ομορφα ειναι!Να τα χαιρεσαι ολα!Την φωλια την καθαριζεις καθολου???

9. fragos

fragos PB Member

πολυ ωραια να σου ζησουν!

10. anatoly

anatoly PB Member

Να σου ζησουν!:)

Υ.Γ. Δεν εχω κοκατιλ κ συγγνωμη αν αυτο που θα πω να ειναι βλακεια, αλλα μηπως η πατηθρα ειναι μικρη;;

11. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Να σου ζησουν.Τα μωρακια ειναι πολυ ομορφα.Φωτογραφια της θηλυκιας δεν μας εβαλες..Τι χρωματα εχει αυτη?

*Συμφωνω με την Ανατολη.Οι πατηθρες ειναι αρκετα λεπτες και καλο θα ταν να τις αντικαταστησεις με ξυλινες πιο χοντρες.

12. BanOr

BanOr PB New Member

Πολυ ομορφα να σου ζησουν!
    Για να μην αλλαζεις πατηθρες μπορεις να βαλεις 2 μαζι!
    Την μια διπλα στην αλλη ακριβως η ακριβως απο κατω σαν να ειναι μια!
    Αλλα αν ειναι να αλλαξεις τοτε ειναι καλυτερα!Το ξυλο πιστευω καλυτερα απο πλαστικο!

13. NIKOLAKHS

NIKOLAKHS PB New Member

Συγχαρητηρια για τα μικρα.Ειναι τελεια.Κι εμενα γεννησαν 2 μικρα αλλα ειναι μολις 4 εβδομαδων.Εχουμε ακομα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...